search
REKLAMA
News

BARBIE pokonała “Mrocznego Rycerza”. Jest najlepiej zarabiającym filmem Warnera w Ameryce Północnej

“Barbie” na całym świecie zebrała już ponad miliard dolarów.

Łukasz Budnik

17 sierpnia 2023

REKLAMA

Barbie Grety Gerwig kontynuuje szturm przez kina. W pierwszym tygodniu sierpnia przekroczył miliard dolarów w światowym box office, co zajęło mu 17 dni, a teraz stał się najlepiej zarabiającą w Ameryce Północnej produkcją Warner Bros. w stuletniej historii studia.

Barbie zarobiła w USA i Kanadzie 537,4 mln dolarów, bijąc dotychczasowy rekord 534,9 mln dolarów utrzymywany od 15 lat przez Mrocznego rycerza Nolana. Film Gerwig jest jednym z dwudziestu, które zarobiły na rodzimym rynku 500 mln dolarów. Na świecie film z Margot Robbie ma 1,2 mld dolarów, co plasuje go na drugim miejscu najlepiej zarabiających filmów Warnera, tuż za Harrym Potterem i Insygniami śmierci – częścią 2, która w 2011 roku zebrała 1,34 mld.

Gerwig jest jedyną kobietą, która ma na koncie wyreżyserowany w pojedynkę film z miliardem na koncie. Z kolei według źródeł Robbie – która nie tylko zagrała główną rolę, lecz także wyprodukowała film – zainkasuje 50 mln dolarów, na które złożą się jej podstawowa gaża i bonusy wynikające z zarobków filmu.

Barbie

Barbie została napisana przez Gerwig i Noah Baumbacha. Oprócz Robbie, w filmie zagrali m.in. Ryan Gosling, Issa Rae, Michael Cera, Will Ferrell, Simu Liu czy Dua Lipa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA