search
REKLAMA
News

Astronauta krytykuje popularny serial science fiction. “Karykaturalny”, “nie do zniesienia”

Chris Hadfield zabrał głos na temat produkcji Apple TV+.

Łukasz Budnik

30 września 2023

REKLAMA

For All Mankind to ceniony serial Apple TV+. Produkcja science fiction, która zadebiutowała w 2019 roku, opowiada o alternatywnej historii, w której to Związek Radziecki jako pierwszy wylądował na Księżycu, wyprzedzając USA. Na temat produkcji wypowiedział się Chris Hadfield, astronauta, który nie ma za wiele dobrego do powiedzenia na temat tego, jak w serialu przedstawiona jest m.in. eksploracja kosmosu. 

W materiale Vanity Fair Hadfield stwierdza:

O, tam jest tyle błędów, że to po prostu jest nie do zniesienia podczas oglądania. Pomysł na alternatywną historię, w której to Sowieci z Alexeim Leonovem byli pierwsi na Księżycu, uważam za inteligentny i dający możliwości, ale bardzo szybko, już po kilku odcinkach, wszystko stało się trochę karykaturalne. Brzmi to jak grupa aktorów siedzących przy stole udających żołnierzy. Dlaczego nikt z amerykańskiego zespołu, ani jedna osoba, nie mówi słowa po rosyjsku? Wiedzieli, że będą tam Rosjanie. Kiedyś byłem pilotem bojowym z uzbrojonym F-18, przechwytującym sowieckie bombowce w czasie zimnej wojny. Tutaj mamy rzekomo przeszkolonych astronautów i Marines. Tak się nikt nie zachowuje, zwłaszcza gdy stawki są tak wysokie. To oczywiste, że strzelanie do Sowietów, Rosjan, jest czymś bardzo poważnym i trzeba mieć pewność, że było zagrożenie.

Serial doczekał się już trzech sezonów, a w listopadzie zadebiutuje czwarty. W obsadzie pojawiają się  Joel Kinnaman, Michael Dorman, Sarah Jones, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Wrenn Schmidt, Sonya Walger oraz Krys Marshall, a na drugim planie m.in. Piotr Adamczyk. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA