ANGEL A. Zobacz unikalne zdjęcia z planu polskiego filmu cyberpunk!

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Jeśli wciąż zastanawiacie się, czy w Polsce może powstać filmowy cyberpunk, mamy dla was coś, co rozwieje wasze wątpliwości. Zakończyły się właśnie zdjęcia do Angel A, filmu, nad którym serwis film.org.pl sprawuje patronat medialny. Dzięki fotorelacji z planu wykonanej przez naszego wysłannika wiemy już, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Dla tych, którzy nie czytali wcześniejszych informacji o produkcji, przypomnę, z czym mamy do czynienia. Na rodzimym podwórku tworzy się film science fiction, który fabułą i klimatem nawiązuje do najlepszych tradycji filmowego cyberpunku (twórcy często odwołują się do Łowcy androidów i Matriksa jako źródeł inspiracji).

Jak już pisałem wcześniej, w filmie Angel A „rzecz dzieje się w przyszłości, w dystopijnym świecie naznaczonym piętnem globalnego konfliktu. Rządy upadły, a kontrolę przejęły korporacje. Naukowcy powołują sztuczną inteligencję i pozbawiają ją prawa wyboru, narzucając poddańczą względem człowieka rolę. Wyzwala się jednak Angel A, robot-kobieta, która ma wszczepione wspomnienia zmarłej dziewczyny. Wiedząc, iż jest wyjątkowa, musi uciekać za miasto do tajemniczego miejsca zwanego Azylem, gdzie nie dosięgną jej macki wrogiej korporacji.”

Zdjęcia do filmu zakończyły się 31 maja. Teraz Angel A przechodzi do fazy postprodukcji. Etap ten, uwzględniający naniesienie cyfrowych efektów specjalnych, może trwać ok. sześć miesięcy. Na to wyzwanie z pewnością cieszy się Adam Nowak, doświadczony montażysta, który od niedawna, prócz bycia pomysłodawcą projektu, stał się także jego głównym reżyserem. Pełniący dotychczas tę funkcję Hubert Bąk przeszedł na pozycję drugiego reżysera i asystenta operatora.

Obejrzyjcie teraz serię dwudziestu pięciu wyjątkowych zdjęć z planu, których autorem jest Rafał Donica, założyciel film.org.pl oraz pierwszy redaktor naczelny serwisu. Widać na nich zarówno twórców, Adama Nowaka i Huberta Bąka, jak i aktorkę wcielająca się w główną postać – Monikę Chrzanowską. Kręcona akcja objęła m.in. sekwencję pojedynku ze snajperem. Planem zdjęciowym w tym wypadku były ruiny Warszawskiego Zakładu Papierniczego w Konstancinie-Jeziornie. Trzeba przyznać, że całość wygląda obiecująco i klimatycznie.

Ostatnio dodane