CO NOWEGO?

Czyli info o
aktualizacjach
działu Muzyka.
Zobacz koniecznie!
Recenzje soundtracków
RECENZJE SOUNDTRACKÓW
Opisy i recenzje ścieżek dźwiękowych. Obecnie znajduje się tu ponad 900 tekstów. Recenzje nowości, pozycji starszych oraz trudnych do zdobycia soundtracków.
O MUZYCE FILMOWEJ
Sporo informacji na temat muzyki filmowej. Jej rola w filmie, formy i wyznaczniki stylu, cechy specyficzne. Historia muzyki filmowej, rekordy i ciekawostki, muzyka na planie, itp. itd.
Słów kilka o muzyce filmowej
Muzyka w horrorze
MUZYKA W HORRORZE
Muzyka pisana na potrzeby filmów grozy! Ścieżki dźwiękowe z horrorów, najlepsi kompozytorzy i reżyserzy, najbardziej znane cykle oraz wiele, wiele innych ciekawych informacji.
ARTYKUŁY O MUZYCE
Różne artykuły napisane przez klubowiczów (i nie tylko). M.in. relacje z koncertów muzyki filmowej, artykuły o grupach muzycznych czy utworach, analizy (w tym porównawcze), itp. itd.
Artykuły o muzyce filmowej
Kompozytorzy
KOMPOZYTORZY
Krótki, treściwy opis (charakterystyka) ponad 60-ciu kompozytorów muzyki filmowej, wraz ze zdjęciem oraz listą filmów, do których dany artysta tworzył muzykę.
SŁYNNE DUETY
Opis znanych i popularnych duetów kompozytor i reżyser (lub producent). Krótki opis oraz lista filmów, przy których współpracowali. Obecnie opisanych jest 13 par.
Słynne duety
Oscary w muzyce filmowej
OSCARY
Najbardziej znana i prestiżowa nagroda przyznawana przez Akademię Filmową. Oscary w kategoriach muzyki filmowej (muzyka i piosenki) - zwycięzcy oraz nominowani (lata 1934 - 2012).
ZŁOTE GLOBY
Druga po Oscarze najbardziej znana nagroda filmowa. Znajdziecie tutaj zwycięzców i nominowanych do Złotego Globu w kategoriach muzyki filmowej (lata 1960 - 2013).
Złote Globy w muzyce filmowej
Prowadzenie działu: Adam i Paweł Łudzeń - ALIEEN [KONTAKT] & GRUBY [KONTAKT]
STRONA GŁÓWNA

Stała współpraca z zewnątrz: Mefisto & Łukasz Waligórski