Wjechała zajawka Aut 3! (aktualizacja 10.01.2017)

Autor: Jacek Lubiński
opublikowano

Rebooty, remaki, spin-offy… – obecnie kinowa codzienność. Gdzieś w tym wszystkim – pomiędzy aktorską wersją Pięknej i bestii oraz kolejnym Królem Kongiem – zagubiły się wieści o drugim z kolei sequelu animowanych Aut. Być może dlatego, że jest to najmniej lubiany twór studia Pixar; z pewnością również przez to, że owo studio ostatnimi laty mocno zaniżyło swój, ongiś kosmiczny, poziom. Jak by jednak nie było, o planowanej części trzeciej wiadomo było już od jakiegoś czasu, choć wszelkie informacje o nim można było przyjąć z pokerową twarzą. Czy wypuszczony właśnie teaser trailer produkcji jest w stanie wzbudzić w nas jakiekolwiek emocje?

cars-3-lightning-mcqueen-story

Cóż, krótka zajawka nie mówi wiele, ale daje pewien przedsmak atmosfery kolejnej odsłony przygód Zygzaka McQueena (jak ja nienawidzę tego spolszczenia!), który już na starcie wpada w dość poważne, być może nawet zagrażające życiu kłopoty. Zapowiada się zatem dramatycznie. W zaledwie minutowej zapowiedzi czuć także swoisty mrok i większy realizm w stosunku do poprzednich części – czemu wydatnie pomaga rewelacyjna wręcz grafika. Jeśli więc Auta 3 będą mogły czymś zaimponować, to z całą pewnością będzie to strona wizualna, w której nie zabraknie raczej widowiskowych scen. Reszta pozostaje w sferze wyobraźni i rękach Pixarowych twórców. Scenariusz napisał tragicznie zmarły w tym roku Daniel Gerson – autor  obu części Potworów i spółki oraz Wielkiej szóstki. Pytanie, czy debiutujący za kamerą Brian Fee jest stanie wykrzesać coś jeszcze z tego uniwersum? Producenci zapowiadają powrót do korzeni oraz niewielki hołd dla twórczości Hayao Miyazakiego.

Jak będzie naprawdę, przekonamy się w lecie 2017 – do kin, również polskich, film wchodzi bowiem już w czerwcu i pewnikiem zgarnie kupę kasy, gdyż można go będzie zobaczyć w aż trzech wersjach: 2D, 3D i IMAX. Odliczanie czas zacząć.

korekta: Kornelia Farynowska

 

AKTUALIZACJA 10.01.2017 – NOWY, ROZSZERZONY TRAILER:

Ostatnio dodane