Trailery filmów

Zwiastun “Hidden Figures”, czyli jak być czarną kobietą w NASA

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

Hidden Figures koncentruje się na portretach trzech kobiet, o których istnieniu zapewne nie mieliście dotąd pojęcia – ja, przyznaję, nie miałam. Katherine Johnson, Dorothy Vaughan i Mary Jackson to trójka wybitnych naukowców i jednocześnie jedne z pierwszych ciemnoskórych kobiet zatrudnionych w NASA na stanowiskach naukowych.

hidden 1

W rolę Katherine Johnson, która obliczyła i zweryfikowała trajektorię lotów dla programów Merkury i Apollo (w tym dla misji Apollo 11), wcieliła się Taraji P. Henson. Obok niej wystąpią Octavia Spencer (Dorothy) i Janelle Monae (Mary), a także Kevin Costner, Kirsten Dunst i Jim Parsons. Za kamerą stosunkowo mało znany reżyser Theodore Melfi (Mów mi Vincent).

Premiera jest zapowiedziana na 13 stycznia 2017 roku, natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo, że film w ograniczonym zakresie zadebiutuje w grudniu, po to, żeby otworzyć sobie furtkę do Oscarów. To byłby na pewno rozsądny ruch, bo taka tematyka gwarantuje zwrócenie uwagi Akademii. A jak to będzie wyglądać, możemy zobaczyć w zwiastunie:

Ostatnio dodane