Zagubiony zwiastun SYNA FRANKENSTEINA odnaleziony po 75 latach!

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

Macie słabość do klasycznych filmów o potworach pod szyldem Universal Studios? W takim razie ta wiadomość sprawi wam niekłamaną przyjemność: oryginalny zwiastun filmu Syn Frankensteina z 1939 roku w reżyserii Rowlanda F.Lee został odnaleziony po 75 latach, a co więcej, odświeżony i odrestaurowany.

Efekty możecie zobaczyć poniżej. Sama myśl o tym, że żyjemy w czasach dysponujących techniką pozwalającą zrealizować taki projekt, napełnia serce kinomana prawdziwym wzruszeniem.

sof241

Syn Frankensteina to trzeci z cyklu filmów studia o potworze i ostatni, w którym w rolę Monstrum wcielił się Boris Karloff, za to pierwszy z Belą Lugosim w charakterze Igora. Jest bezpośrednim sequelem Narzeczonej Frankensteina Jamesa Whale’a z 1935 roku. W pierwotnym założeniu baronem Wolfem von Frankensteinem miał zostać Peter Lorre, ale ponieważ zachorował, zastąpił go Basil Rathbone, wówczas bardzo na fali po sukcesie Przygód Robin Hooda. Syn Frankensteina okazał się kasowym hitem, który pięknie podreperował podupadające finanse Universal Studios.

A oto zwiastun, który miał rzekomo przepaść na wieki 75 lat temu:

Ostatnio dodane