Trailery filmów

SŁUŻBY SPECJALNE – zwiastun nowego filmu Patryka Vegi

Autor: Krzysztof Połaski
opublikowano

Patryk Vega nakręcił nowy film. Co prawda, mając w pamięci jego ostatnie kinowe dokonania, można by zapytać: kogo to obchodzi? Tyle, że „Służby specjalne” – pomijając fatalny plakat, który już wam prezentowaliśmy – zapowiadają się coraz ciekawiej.

Służby specjalne” będą skupiać się na osobach trójki oficerów: podporucznik Aleksandry „Białko” Lach (Olga Bołądź), kapitana Janusza Cerata (Wojciech Zieliński) oraz pułkownika Mariana Bońki (Janusz Chabior). Szczegóły fabuły jeszcze nie są znane, ale już zwiastun zdradza nam, że będzie to mocno osadzony w polskiej rzeczywistości obraz, pełen odniesień do współczesnej polityki. Budowa nowej Polski przez „grupę trzymającą władzę” przy użyciu specsłużb? Brzmi ciekawie.

Równie interesująco wygląda reszta obsady, szczególnie Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Agata Kulesza czy Eryk Lubos. Zdjęcia do filmu, oprócz Polski, realizowano również w Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie.

Patryk Vega w wywiadach wspomina, że nad dokumentacją tej produkcji pracował przez dwa lata. Rozmawiał z prawdziwymi agentami służb specjalnych i niektóre z ekranowych postaci są wzorowane na realnych osobach. Zabieg ten wykorzystał już w „Pitbullu”. Vega zapewnia, że nowy film będzie jeszcze mocniejszy niż debiutanckie dzieło. Premiera w październiku.

Zwiastun prezentuje się bardzo ciekawie i przede wszystkim intryguje. Zresztą, sprawdźcie sami. Poniżej także kilka zdjęć z planu.

https://www.youtube.com/watch?v=P23K2Eud_9A

1

2

3

4

5

6

Ostatnio dodane