Trailery filmów

Seventh Son – trailer

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Dzisiaj coś strasznego. Trailer, który wyszedł przed kilkoma tygodniami, ale miałem to szczęście nie zobaczyć go wcześniej.

Wyobraźcie sobie miks “Starcia Tytanów” z “Harrym Potterem” i “Władcami ognia”, dorzucając do tego szczyptę dwóch hitów Nicolasa Cage’a z ostatnich lat, czyli “Polowania na czarownice” i “Ucznia czarnoksiężnika”. Mało? Wyobraźcie sobie Jeffa Bridgesa w roli mentora (cóż za zaskoczenie, kolejna wyśmienita rola po R.I.P.D.)  i szerzej nieznanego młodego aktora w roli Jedynego. Na krześle reżysera – Siergiej Bodrov, którego zwerbował Warner Bros. po sukcesie “Mongoła”. Ruski jak to Ruski – ma lśnić, błyszczeć, wybuchać.

“Seventh Son” nakręcono już w 2012 roku, ale ze względu na komplikacje z 1) bankrutującym studiem efektów specjalnych Rhytm and Hues; 2) ustaleniem daty premiery i praw do dystrybucji (w końcu dostał je Universal Pictures), długo nie mógł doczekać się nawet zwiastuna.

Ale nie martwmy się, oto i trailer filmu, który po prostu nie może się udać. “Seventh son” podobno jest zainspirowany serią powieści fantasy Josepha Delaneya, z czego słowo “zainspirowany” jest kluczowe – książek nie czytałem, natomiast sądząc po komentarzach czytelników, film nie ma praktycznie nic wspólnego z “Kronikami Wardstone”.

Premiera w styczniu 2014.

PS. Polski tytuł to… “Stracharz”. Nie mam pytań.

Ostatnio dodane