Misja na Marsa staje się faktem! Zwiastun nowego serialu National Geographic.

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Wyprawa na Marsa nie jest już zarezerwowana tylko dla kina science fiction. Pierwsza załogowa misja na Marsa ma szansę odbyć się mniej więcej w okolicach roku 2040. Pchają się do tego Amerykanie, Rosjanie i Chińczycy. Jakby nie patrzeć, potwierdzono przecież obecność wody na czerwonej planecie. W związku z tym, prawdopodobnie jeszcze w tym stuleciu może rozpocząć się jej kolonizacja. Choć daleko jesteśmy jeszcze do perspektywy znanej z Pamięci absolutnej,to jednak już teraz wiadomo, że są to scenariusze całkiem realne.

Stacja National Geographic wypuściła właśnie drugi zwiastun swojego nowego projektu. Mars będzie fabularyzowanym serialem dokumentalnym, który przybliżać będzie przygotowania i hipotetyczny rezultat pierwszej załogowej misji, skierowanej na podbój czerwonej planety. Przeplatany będzie wypowiedziami specjalistów i ludzi świadka naukowego, znającymi się na rzeczy. Nad całością czuwać będzie m.in. Ron Howard jako producent wykonawczy, również obyty w temacie, bo odpowiedzialny za pamiętny Apollo 13. Pierwszy sezon ukaże się w sześciu odcinkach w okolicach listopada 2016.

Trzeba przyznać, że Mars zapowiada się nader intrygująco. Swą dokumentalną formułą kieruje się w kierunku Hard SF, czyli tej gałęzi science fiction, która stała się dziś, ze swymi przewidywaniami nader aktualna i ważna… I tak też fantastyka powoli przestaje być fantastyką.

Ostatnio dodane