Crisis in Six Scenes – serial Woody’ego Allena

Autor: Roman Sowa
opublikowano

Woody Allen i jego filmowe alter ego (bo w przypadku tego reżysera postać fikcyjna i autor to przecież jedno) zmagają się z wieloma przypadłościami. Allenowskie fobie i natręctwa, neurozy, hipochondria czy permanentny słowotok (jeśli oczywiście gadulstwo można uznać za przywarę) są w gruncie rzeczy urocze. Czy nie dlatego kupujemy bilet na kolejny film mistrza? W ostatnich latach miłośnik Nowego Jorku niemal nie schodzi z planu filmowego. Czyżby następne zaburzenie? Pracoholizm? Do polskich kin wchodzi właśnie Śmietanka towarzyska (premiera 12 sierpnia), media donoszą o nowym filmie z Justinem Timberlake’iem, Juno Temple i Kate Winslet, a w sieci debiutuje zwiastun autorskiego serialu Allena Crisis in Six Scenes.

Akcja sześcioodcinkowego serialu toczy się w 1960 roku w Stanach Zjednoczonych. Nadchodzi czas kontestacji. Ruch hipisowski nabiera rozpędu. O fotel prezydencki walczą Kennedy z Nixonem. W tym „burzliwym” czasie spokojną amerykańską rodzinę mieszkającą na przedmieściach odwiedza tajemniczy gość. W tej roli wystąpi najprawdopodobniej (bo szczegóły projektu wciąż są utrzymywane w tajemnicy) Miley Cyrus. Allen pytany, dlaczego zdecydował się na współpracę z kontrowersyjną wokalistką i aktorką, odpowiadał, że Cyrus to niezwykle utalentowana dziewczyna. „Poznał” ją dzięki dzieciom, które zwróciły uwagę reżysera na młodą gwiazdkę, występującą w serialu Hannah Montana. W obsadzie serialu prócz Allena i Cyrus zobaczymy m.in. Elaine May, Johna Magaro, Rachel Brosnahan.

crisis-in-six-scenes-trailers-001

Wnioskując po zwiastunie, po raz kolejny – niektórzy powiedzą: „Znowu?” – będziemy mieć do czynienia z Allenowskim, neurotycznym bohaterem. W ujawnionej scenie widzimy reżysera, który w salonie fryzjerskim peroruje na temat uczesania à la James Dean. Czy znajdzie się fryzjer, który „zrobi” z Allena Deana?

Serial składający się z sześciu trzydziestominutowych odcinków będzie miał premierę 30 września 2016 roku wyłącznie na Amazon Wideo w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Będzie to jednorazowe wydarzenie, Allen nie planuje kontynuacji.

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane