Trailery filmów

X-Men: Days of Future Past – zwiastun i plakat

Autor: Rafał Oświeciński
opublikowano

Ja jako miłośnik komiksów (hmmm…) jestem o przygody najnowszych mutantów wyjątkowo spokojny. “Days of Future Past” podpisane jest przez samego Bryana Singera, który dla dobra wszystkich trafił znowu na fotel reżysera, dzięki czemu możemy mieć nadzieję na filmy co najmniej poziomu dwóch pierwszych części.

Najnowszy zwiastun, który znajdziecie poniżej, oprócz tego, że prezentuje się wybornie, to zaskakuje wyraźną powagą, a można nawet powiedzieć – dorosłością. W przeciwieństwie do szalejących na ekranie luzaków z Marvela, wyrzucających z siebie cool kwestie w niepoważnym tonie, historia proponowana przez Singera zdejmuje uśmiech z twarzy. Jasne, ta historia zawsze była dość podniosła, zahaczała nieraz o politykę, nie uciekała od społecznych konotacji (mutanci kontra ludzkość), niemniej DoFP i tak zaskakuje. Chciałbym wierzyć, że szczególnie ambitny scenariusz gra tu główną rolę, bo historia nie wygląda na zbyt prostą i jednoznaczną.

Obsada skrzy się gwiazdami, a mój ulubiony ostatnimi czasy James McAvoy zdaje się, że podświadomie tkwi w opętańczej mentalności “Filth” (koniecznie obejrzyjcie!). Wcale nie zaskakuje duża ekspozycja Jennifer Lawrence, która dziś jest kreowana na wielką gwiazdę, ale już zejście na drugi plan Hugh Jackmana – już trochę martwi, bo to jednak w uniwersum mutantów (filmowych, komiksów nie znam) najsympatyczniejsza postać. Hale Berry, którą zawsze stawiałem na drugim końcu “fajności”, skończy źle (jakiś wielki kolo ją atakuje od tyłu szpikulcem), na co mam większą nadzieję.

Oczekiwania? Duże. A u Was?

Ale plakat to tragedia.

XMen-Character-Mashup

Ostatnio dodane