Poznaliśmy kompozytora muzyki do nowego Blade Runnera!

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Sequel kultowego SF zaczyna się nam rozjaśniać. Po kolejnych doniesieniach obsadowych, tym razem przyszło nam dowiedzieć się kto skomponuje muzykę do kontynuacji Blade Runnera, przygotowywanej przez Denisa Villeneuve’a. Będzie to islandzki kompozytor, Johann Johannson.

Wybór ten nie może budzić zdziwienia. Johansson wcześniej współpracował z reżyserem przy okazji Labiryntu oraz Sicario. Jego muzykę usłyszymy także w najnowszym filmie Villeneuve’a, zapowiadanym na wrzesień widowisku SF pt. Arrival. Przypomnę, że za muzykę do Sicario kompozytor był nominowany do Oscara. Z kolei rok wcześniej pretendował do najważniejszej nagrody filmowej za kompozycję do Teorii wszystkiego.

6_Bil_Zelman_Johann_Johannsson

Przed islandzkim kompozytorem stoi nie lada wyzwanie. Wszyscy bowiem mają w pamięci niezapomniany soundtrack Vangelisa z pierwszej części filmu. Te elektroniczne brzmienia stanowiły nieodłączny element wyjątkowego klimatu filmu i niewątpliwie pomogły w budowaniu jego kultowości. Z pewnością nie będzie łatwo Johannsonowi wejść w te buty – może nie wytrzymać porównań do mistrza. Ja pozostałbym jednak spokojny, gdyż Islandczyk nie raz udowodnił, że potrafi budować odpowiedni nastrój.

Rezultaty pracy kompozytora poznamy w październiku 2017. Tymczasem przypomnijmy sobie motyw muzyczny kończący pierwszego Blade Runnera, stanowiący esencję pamiętnego soundtracka. Czy nowa ścieżka choć w połowie będzie tak dobra?

Ostatnio dodane