Informacja

Michael Fassbender w roli seryjnego zabójcy

Autor: REDAKCJA
opublikowano

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Michael Fassbender – który ma ostatnio znakomitą aktorską passę i ściśle wypełniony kalendarz (X-Men:Apocalypse w maju, Assassin’s Creed w grudniu, Alien: Covenant i The Snowman odpowiednio w sierpniu i październiku 2017 roku) – zagra główną rolę w thrillerze Entering Hades. To ekranizacja książki, w której John Leake opisuje niezwykłe losy Jacka Unterwegera, austriackiego dziennikarza i po godzinach seryjnego mordercy.

jack

Jack Unterweger

Aresztowany po raz pierwszy w 1976 roku i skazany za morderstwo osiemnastoletniej Margaret Schäfer  Unterweger dostał wyrok piętnastu lat więzienia. Ponieważ jednak dał się poznać jako niezwykle zdolny literat, w 1985 roku rozpoczęła się kampania społeczna (z udziałem m.in. Elfriede Jelinek i Güntera Grassa) o uwolnienie Unterwegera, który faktycznie wyszedł z więzienia i był pokazywany w mediach jako przykład idealnej resocjalizacji.

michael

Oczywiście powrócił do swojego mrocznego procederu już w pierwszym roku po wyjściu na wolność. Co najciekawsze, sam brał udział w kolejnych śledztwach jako dziennikarz kryminalny. W sumie zabił co najmniej 11 osób.

Nad scenariuszem pracuje obecnie laureat Oscara za Birdmana, Alexander Dinelaris.

Ostatnio dodane