Festiwal

SPLAT!FILMFEST 2020 zbliża się wielkimi krokami!

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Ten szalony rok nie był łaskawy dla kinomanów. Zamknięte kina, odwołane wydarzenia filmowe, brak większości gorących premier… Na szczęście organizatorzy Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival przygotowali coś, co może osłodzić końcówkę filmowego roku – kolejną, szóstą edycję festiwalu, tym razem online. Mamy przyjemność jej patronować! 

Czym jest Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival? Cytując samych organizatorów: „to największy w Polsce festiwal nowego kina grozy, fantastyki, kina gatunkowego i bezkompromisowego kina arthousowego”. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2015 roku, a trzy lata później dotarła także do Warszawy. Organizatorzy przygotowują repertuar kina szalonego i mrocznego, a trzon programu to najlepsze produkcje gatunkowe (horrory, thrillery, dramaty, science fiction i więcej), która nie mają jeszcze dystrybucji kinowej.

Według amerykańskiego magazynu filmowego „Movie Maker Magazine” – Splat!FilmFest to obecnie jeden z 25 najlepszych festiwali kina gatunkowego na świecie (wydanie z października 2019 roku, “25 Bloody Best Genre Fest of 2020”).

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-14 grudnia. Na oficjalnej stronie internetowej znajdziecie repertuar, a już wkrótce będziecie mogli także zakupić karnet lub dostęp na pojedyncze wydarzenia. Zainteresowanych zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i śledzenia kolejnych informacji.

Autorem grafiki głównej jest Tomasz Kaczkowski.

Ostatnio dodane