ALIEN: COVENANT – pierwszy plakat [aktualizacja 24.11.2016]

Autor: Paweł Kuraś
opublikowano

Przez dłuższą chwilę sytuacja wokół następcy filmu Ridleya Scotta wyglądała tak, jakby jedynym bezpośrednim połączeniem między Prometeuszem a nadchodzącym obrazem Obcy: Przymierze była postać Davida grana przez Michaela Fassbendera. Ostatnimi czasy twórcy potwierdzili jednak, że obok niego pojawi się także znana z poprzedniej części Noomi Rapace, ponownie wcielając się w rolę Elizabeth Shaw, oraz Guy Perce, użyczający swej twarzy Peterowi Weylandowi.

[4.11.2016]

Michael Fassbender w podwójnej roli.

 W ostatnim wywiadzie dla magazynu „Irish Times” Fassbender potwierdził, że oprócz postaci zaawansowanego androida Davida, którą zagrał w Prometeuszu, w następnym filmie Scotta wcieli się także w kolejnego robota – Waltera:

Wolno mi już powiedzieć, że wcielę się w dwa roboty – Waltera i Davida. Myślę, że świetną rzeczą związaną z nową częścią cyklu jest to, że Ridley wraca do oryginalnego DNA serii Obcy, do tej całej horrorowej otoczki z tym związanej. Ale ma on również rozmach na miarę Prometeusza, choć Ridley trochę go ukrócił. On jest maszyną i niesamowitym człowiekiem i był w świetnej formie. Scott jest bardzo pomysłową i figlarną postacią.

Walter jest najprawdopodobniej nowszym modelem Davida i podobno ma zaimplementowane prawdziwie ludzkie zainteresowania i uczucia, a więc prezentuje zupełnie przeciwstawny stan „moralności” niż David, który kierował się zawsze swoim osobistym interesem. Jak podają przecieki z planu, odmienność bohaterów prowadzi do ich wzajemnego sceptycyzmu i wrogości.

aliencdanny1

prometheus-2-alien-covenant-20161

Obcy: Przymierze

Oprócz Michaela Fassbendera, a także wymienionych już wcześniej Noomi Rapace i Guya Pearce’a, w najnowszym dziele Ridleya Scotta zagrają także Katherine Waterston (znana z ostatnich ról w filmach: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, a także Steve Jobs), Danny McBride (Jaja w tropikach), Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Billy Crudup (Więzy krwi), Amy Seimetz (Następny będziesz ty) i Carmen Ejogo (Selma).


AKTUALIZACJA

24.11.2016

Pierwszy plakat do ALIEN: COVENANT.

I oficjalna infomacja o dacie światowej premiery: to 19 maja 2017 roku. Pomiędzy kolejną częścią Piratów z Karaibów, a sequelem Strażników Galaktyki.

alien-covenant-poster

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane