search
REKLAMA
Akcja partnerska

Moc atrakcji podczas drugiej edycji FESTIWALU FILMÓW GATUNKOWYCH OCTOPUS!

Łukasz Budnik

16 lipca 2019

REKLAMA

Z ogromną przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronat nad drugą edycją Octopus Film Festival! To jedyny w swoim rodzaju festiwal poświęcony w całości kinu gatunkowemu. Wydarzenie odbędzie się w Gdańsku, w dniach 7-11 sierpnia tego roku. 

Celem festiwalu jest zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej szalonych filmów gatunkowych z różnych stron świata. Zobaczymy produkcje znane i lubiane oraz te wciąż czekające na odkrycie. Organizatorzy przykładają szczególną wagę nie tylko do samych tytułów, lecz także do atmosfery, w jakiej będzie można je obejrzeć. Znaczna część projekcji odbędzie się w przestrzeniach Stoczni Gdańskiej, jednak niektóre filmy zaprezentowane zostaną w niespodziewanych lokalizacjach podkreślających klimat projekcji.

Na widzów czeka prawdziwa moc atrakcji. Już pierwszego dnia festiwalu odbędzie się pokaz Pulp Fiction czytany na żywo przez Tomasza Knapika i Krystynę Czubównę, a kolejne zapowiadają się równie ciekawie. Organizatorzy przygotowali cykl filmowy Cyberpunk – w jednym ze stoczniowych warsztatów będzie można obejrzeć takie produkcje jak Akira Katsuhiro Ôtomo i  RoboCop Paula Verhoevena – w wersji bez cenzury!  Drugim cyklem filmowym będzie Postapokalipsa. W jego ramach goście festiwalu obejrzą na przykład Ucieczkę z Nowego Jorku Johna Carpentera i Stalkera Andrieja Tarkowskiego, a wszystko to w iście post apokaliptycznym otoczeniu.

Coś dla siebie znajdą też fani filmu Mandy z Nicolasem Cage’em – produkcję będzie można zobaczyć na Szańcu Jezuickim, w forcie obronnym zbudowanym przez Prusaków w XIX wieku, w towarzystwie motocyklistów i kłębów dymu. Nie zabraknie też tajemnicy w postaci Seansu Ukrytego, którego szczegóły będą ukryte do ostatniej chwili – nie wiadomo więc, co będzie można obejrzeć i gdzie.

Honorowym gościem Octopus Film Festival 2019 będzie Sergio Martino, jeden z najważniejszych twórców włoskiego kina gatunkowego lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Serdecznie zapraszamy!

autor: Patryk Hardziej
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA