Zestawienie

ŻENUJĄCE PIERWSZE ROLE gwiazd Hollywood

Autor: Karol Barzowski
opublikowano

Zdarza się, że aktorzy zachwycają już swoim debiutem – przepowiada im się wielką karierę od pierwszego występu na ekranie. To jednak rzadkość. Znacznie częściej mamy do czynienia z sytuacją, kiedy te początki są bardzo, bardzo trudne. Podobne doświadczenia mają za sobą nawet największe hollywoodzkie gwiazdy. O niektórych rolach z początków kariery na pewno chciałyby zapomnieć. Przykłady? Proszę bardzo.

Amy AdamsSzkoła uwodzenia 2

Szkoła uwodzenia 2 kadr z filmu

Pierwszą dużą rolą 6-krotnie nominowanej do Oscara Amy Adams była wydana od razu na kasetach video Szkoła uwodzenia 2, prequel hitu dla młodzieży z 1999 roku. Adams wcieliła się w tę samą postać, którą w oryginale grała Sarah Michelle Gellar – dążącą do celu po trupach, napaloną na swojego przyrodniego brata Kathryn Merteuil. Film opowiada o poznaniu się rodzeństwa i ich późniejszej rywalizacji. Do strawienia tylko dla największych fanów Amy.

Jennifer LawrenceDetektyw Monk

Debiutem Jennifer Lawrence był serial Detektyw Monk. Niestety wyglądał inaczej, niż sobie wymarzyła.

Kiedy Jennifer Lawrence miała 16 lat, pojawiła się w serialu Detektyw Monk. Był to jej pierwszy występ przed kamerą. Aktorka bardzo cieszyła się na tę przygodę, była to przecież popularna produkcja – pochwaliła się wszystkim, że będą mogli zobaczyć ją w telewizji. Niestety, przed wejściem na plan okazało się, że zamiast jednej z uczennic, które miały sporo scen w odcinku, Lawrence zagra… szkolną maskotkę. Rodzina i znajomi oglądali, jak przebrana od stóp do głów za tygrysa wskakuje na plecy słynnego detektywa. Jak przyznała aktorka w programie Conana O’Briena, był to jeden z najbardziej upokarzających momentów w jej życiu (a tych, jak wiemy, trochę Jen miała).

Sylvester StallonePrzyjęcie u Kitty i Studa

Sylwester Stallone Przyjęcie u Kitty i Studa

Ten występ obrósł legendą. Sylvester Stallone, pochodzący z biednej, rozbitej rodziny emigrantów, długo nie mógł znaleźć sobie miejsca. Wyrzucano go z kolejnych szkół, eksmitowano z mieszkania. Marzył o graniu przed kamerą, dostał się nawet na studia aktorskie, ale nauczyciele powtarzali mu, że nie ma szans na karierę. W końcu sytuacja Stallone’a była tak dramatyczna, że nie miał gdzie spać i wylądował na dworcu autobusowym. Dostał wtedy propozycję zagrania w filmie porno. Postanowił ją przyjąć. Jak później tłumaczył, był postawiony pod ścianą i jedyną inną opcją byłaby dla niego kradzież. Gdy Sly osiągnął sukces z filmem Rocky, twórcy Przyjęcia u Kitty i Studa postanowili wykorzystać popularność aktora i wypuścili ten erotyk ponownie na rynek.

Emilia Clarke – Atak dinozaurów

Emilia Clarke Atak dinozaurów

Emilię Clarke wszyscy znamy jako Daenerys Targaryen z serialu Gra o tron. Jej angaż do tak dużej roli był zaskoczeniem – wcześniej nie miała bowiem zbyt wiele doświadczenia w pracy przed kamerą. Jej CV było bardzo ubogie. Właściwie jedyną znaczącą pozycję stanowił film telewizyjny Atak dinozaurów. Brytyjska aktorka wcieliła się w córkę szeryfa, która wymyka się z domu i udaje na imprezę nad jeziorem. Pech chce, że w tym samym czasie na okolicę ruszają trzy magicznie ożywione szkielety smoków. Eee, przepraszam, dinozaurów. Rodzice muszą uratować nastolatkę, a przy okazji i całą ludzkość. Nie, to nie żart…

Jason Statham – wideoklipy

Gwiazdor kina akcji przed Porachunkami Guya Ritchiego nie miał tak naprawdę żadnego doświadczenia z filmem. Był sportowcem, osiągał nawet niemałe sukcesy – w 1992 roku zajął 12. miejsce na mistrzostwach świata w skokach do wody. Statham prezentował nienaganną sylwetkę i w pewnym momencie zainteresował się modelingiem. Wtedy też zaliczył swój pierwszy występ przed kamerą. Występował w teledyskach, oczywiście toples. Jeden z nich jest szczególnie zabawny. Widok naoliwionego aktora w gaciach w panterkę, tańczącego do kiczowatej pioseneczki, naprawdę wzbudza wybuchy szaleńczego śmiechu (ostrzegam!), zwłaszcza przy porównaniu z jego aktualnym wizerunkiem. Chcecie to zobaczyć? Proszę bardzo:

Ostatnio dodane