Zestawienie

Razem w ŻYCIU i w FILMIE. Wspólne występy słynnych aktorskich par

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Warren Beatty i Annette Bening

Nie od dziś wiadomo, że Beatty przez lata cieszył się w Hollywood statusem kobieciarza i łamacza serc. No właśnie, cieszył się, bo zmieniło się to w roku 1992. Związał się wówczas ze znacznie od siebie młodszą i nie mniej utalentowaną aktorką Annette Bening, z którą jest do dzisiaj. Zaiskrzyło między nimi już na planie filmu Bugsy (1991), ale jako małżeństwo zagrali razem dopiero w Przygodzie miłosnej z 1994 roku.

John Krasinski i Emily Blunt

Pobrali się w 2010 roku. Mają dwie córki i jeden wspólny film na koncie. W przypadku Cichego miejsca istotne jest jednak to, że był to film także reżyserowany przez Krasinskiego. Aktor i reżyser w jednym w wywiadów podkreślił później, że raczej niechętnie wziął na siebie odpowiedzialność kierowania aktorskimi poczynaniami swej żony. Najwyraźniej jednak granie małżeństwa mierzącego się z przerażającym zagrożeniem musiało im się spodobać, ponieważ jest już w przygotowaniu kontynuacja hitu z 2018 roku.

Matthew Rhys i Keri Russell

To musiało się tak skończyć. Od sześciu sezonów, a dokładnie od 2013 roku, wcielają się w parę działających pod przykrywką agentów KGB w serialu Zawód: Amerykanin. Wspólne granie małżeństwa zaowocowało romansem. W 2016 roku przywitali na świat swego syna (ale Russell ma też dwójkę dzieci z poprzedniego związku). Fakt, że aktorzy są parą na ekranie i poza nim, dodaje tylko pikanterii serialowi.

Will Smith i Jada Pinkett-Smith

Państwo Smith są także partnerami w biznesie

Topowa para Hollywood. Głośne, rozpoznawalne nazwiska i trwały, nieprzerwany związek istniejący od 1997 roku. Państwo Smith są także partnerami w biznesie. Wspólnie prowadzą wytwórnię filmową Overbrook Entertainment. Jednym z pierwszych jej tworów był biograficzny film bokserski Ali (2001) Michaela Manna. To właśnie w nim słynna para zaliczyła swój wspólny, acz jedyny jak na razie ekranowy występ. Choć warto dodać, że Will nie raz grał już ze swoim synem, Jadenem.

Michał Żurawski i Roma Gąsiorowska

Przykład z rodzimego podwórka. Jedna z najpiękniejszych par polskiego show-biznesu, jakim mianem określają ich media. Sami jednak stronią od błysku reflektorów. Choć mówi się, że poznali się na planie serialu Londyńczycy, to jednak sami to dementują, wskazując, że strzała amora trafiła ich kilka lat wcześniej podczas pracy w teatrze. Niefortunnie wybrali datę ślubu, ponieważ pobierali się w cieniu katastrofy smoleńskiej, dokładnie 10 kwietnia 2010 roku (za co, rzecz jasna, spotkała ich fala hejtu). Później zaliczyli także wspólny występ na planie komedii PolandJa (2017).

Ostatnio dodane