Zestawienie

QUENTIN w filmie TARANTINO. ROLE CAMEO słynnego reżysera w jego własnych filmach

Autor: Michalina Peruga
opublikowano

Warren: Grindhouse: Death Proof (2007)

Warren jest barmanem w barze Teksas Chili Parlor i lubianą przez gości postacią. Kaskader Mike w którymś momencie nazywa go „barwną osobowością”, a gdy do stolika dziewczyn nadchodzą drinki od barmana, mówią: „Warren mówi, my robimy”. Energiczny i gadatliwy Warren podchodzi do ich stolika, aby wypić z nimi szota z francuskiego ziołowego likieru Chartreuse – „likieru tak dobrego, że nazwali po nim kolor”, jak mówi zachwycony trunkiem barman. Kolor chartreuse zbliżony jest do limonkowego – ma odcień żółtozielony, tak jak alkohol. Warto zwrócić uwagę, że Warren pije jak Seth Gecko z Od zmierzchu do świtu (1996), uderzając kieliszkiem kilka razy o stół.

Warren pojawia się jeszcze w kilku scenach w barze, niewiele jednak mówiąc. Raz tylko jego wpływ na przebieg akcji jest znaczący – kiedy prosi jedną z dziewczyn o zapalenie światła na parkingu. To właśnie wtedy siedząca na zewnątrz i paląca papierosa Arlene po raz pierwszy zauważa przerażające, śmiercionośne auto kaskadera Mike’a.

Oskalpowany nazista i żołnierz-aktor: Bękarty wojny (2009)

W pierwszej połowie filmu Tarantino wystąpił jako jeden z oskalpowanych nazistów. Później pojawia się także jako jeden z żołnierzy w wyprodukowanym przez Josepha Goebbelsa filmie propagandowym Duma narodu opartym na historii Fredricka Zollera uznawanego za bohatera wojennego z powodu zabicia kilkuset amerykańskich żołnierzy. Premiera filmu ma miejsce w kinie Shosanny. Tarantino wystąpił w filmie wraz z trzystoma statystami, wciela się tam w jednego z żołnierzy zastrzelonych przez Zollera. Film, którego fragmenty są pokazywane podczas seansu w kinie Shosanny, został wypuszczony w całości jako dodatek do Bękartów wojny. Warto dodać, że Duma narodu została wyreżyserowana przez Eliego Rotha, który w filmie Tarantino wciela się w postać sierżanta Donny’ego Donowitza.

Pracownik kopalni i facet z workiem na głowie: Django (2012)

W Django, podobnie jak w Bękartach wojny, Tarantino zagrał w dwóch scenach. Występuje jako członek organizacji podobnej do Ku Klux Klanu – nie da się go rozpoznać, gdyż ma worek na głowie.

W innej scenie zagrał australijskiego pracownika kopalni LeQuint Dickey, który zostaje zabity przez czarnoskórego niewolnika – samego Django. Wystrzał z rewolweru sprawia, że dynamit w kieszeniach Tarantino eksploduje. Australijski akcent reżysera jest nieco wątpliwy i z tego powodu to cameo jest uznawane za najgorsze w jego karierze.

Narrator: Nienawistna ósemka (2015)

W ograniczonej miejscem i obsadą Nienawistnej ósemce Quentin Tarantino miał tylko jedną rolę do zagrania – narratora.

Ostatnio dodane