Zestawienie

Popularni? BARDZO. Utalentowani? NIEKONIECZNIE…

Autor: Karol Barzowski
opublikowano

Kilka miesięcy temu mój redakcyjny kolega Jakub Piwoński pisał o aktorkach, które na ekranie zachwycają urodą, ale pod względem samej gry mają naprawdę spore braki. Ja postanowiłem zbadać podobne przypadki u mężczyzn z branży. Nie wszyscy wymienieni przeze mnie panowie opierają swoją karierę na wyglądzie, ale nie da się ukryć, że ich wielka popularność z realnym talentem nie ma wiele wspólnego.

Dwayne „The Rock” Johnson

Dwayne Johnson The Rock

W normalnych okolicznościach pewnie nie umieszczałbym tu Dwayne’a Johnsona – trzeba oddać, że facet ma charyzmę, a obsadzany jest w rolach po warunkach, w których nie ma wiele do roboty. Kiedy jednak dowiedziałem się, że „The Rock” został najbardziej kasowym aktorem świata, moją pierwszą myślą było: coś tu po prostu nie gra. Do Stallone’a czy Schwarzeneggera sporo mu jednak brakuje. Poza tym mnie, jako kinomanowi, trudno jest przyjąć do wiadomości fakt, że zdecydowanie największe gaże w branży przypadają komuś, kto o talencie aktorskim może kiedyś słyszał, ale z pewnością nie zna tego pojęcia z autopsji. Johnson to znak naszych czasów. Co z tego, że Meryl Streep ma na koncie 21 nominacji do Oscara, jeśli „The Rock” może pochwalić się 155 milionami obserwujących na Instagramie?

Taylor Lautner

Taylor Lautner

W pięciu filmach z serii Zmierzch zagrał co najwyżej dwiema minami.

Saga Zmierzch dla wielu widzów jest niczym festiwal aktorskich beztalenci. Kristen Stewart i Robert Pattinson osiągają tu jednak zawodowe wyżyny w porównaniu z tym, co robi na ekranie Taylor Lautner. Pod względem fizycznym pasował do roli jak nikt inny, ale w pięciu filmach zagrał co najwyżej dwiema minami. Lautner cieszył się takim uwielbieniem nastoletnich fanek, że otrzymał główną rolę w thrillerze Porwanie, w którym spisał się chyba jeszcze gorzej i nagrodzono go za ten występ zasłużoną nominacją do Złotej Maliny. Być może producenci przejrzeli na oczy, być może on sam nie chciał się dłużej ośmieszać – fakt faktem, coraz rzadziej pojawia się w filmach i serialach.

Ostatnio dodane