Zestawienie

PLANOWANE filmy uniwersum DC, które ostatecznie NIE POWSTAŁY

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Swego czasu Warner Bros. zasłynęło z hurtowego ogłaszania realizacji kolejnych projektów związanych z ich dzielonym uniwersum DC. Duża ich część nigdy nie została zrealizowana i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja ta miała ulec zmianie.

Zapraszam do zapoznania się z zestawieniem planowanych filmów DC, które ostatecznie nie powstały.

Sequel Człowieka ze stali

Jeszcze przed ogłoszeniem realizacji Batman v. Superman fani spodziewali się w najbliższej przyszłości premiery sequela Człowieka ze stali. Ten jednak nigdy nie powstał, mimo wielu plotek z nim związanych. W 2016 roku Amy Adams (filmowa Lois Lane) deklarowała, że pracę nad scenariuszem już się rozpoczęły. Rok później Matthew Vaughn (seria Kingsman) zdradził, że rozmawiał ze studiem na temat reżyserii filmu, które to rozmowy ostatecznie skończyły się fiaskiem. Swój plan na drugą część przygód Supermana przedstawił również Christopher McQuarrie (Mission: Impossible – Fallout), rozmowy prowadzić miał też J.J. Abrams (Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie). Kolejne doniesienia mówią, że Henry Cavill rzeczywiście powtórzy swoją rolę, ale niekoniecznie w sequelu Człowieka ze stali. Siedem lat po premierze części pierwszej projekt wciąż stoi w martwym punkcie.

Cyborg

Na pierwszym etapie planowania filmowego świata DC – jeszcze przed premierą Batman v. Superman i Ligi Sprawiedliwości – Warner miał w planach zrealizować solowe filmy o wszystkich superbohaterach wprowadzonych w tych filmach. Plany te uległy zmianom, daty premier przesunięciom, ale ostatecznie tylko film o Cyborgu nie dotarł nawet do etapu preprodukcji czy wyboru reżysera. W tytułowej roli pojawić się miał oczywiście Ray Fisher, który obecnie jest w dość otwartym konflikcie ze studiem – zarzuca mu liczne błędy przy produkcji Ligi Sprawiedliwości, co każe sugerować, że aktor raczej nie ma co liczyć na kolejne kontrakty związane z tą postacią.

Green Lantern Corps

W ramach dzielonego uniwersum rozpoczętego przez Człowieka ze stali zrealizowany miał być też film o korpusie Zielonych Latarni, niezależny od filmu z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Przy scenariuszu pracowali najpierw David S. Goyer (autor m.in. filmu Batman – Początek i właśnie Człowiek ze stali) i Justin Rhodes, a następnie Geoff Johns. Aktualnie Warner planuje jednak realizację serialu o tym samym tytule, co każe przypuszczać, że film ostatecznie nie powstanie.

Batgirl

Kiedy Joss Whedon rozpoczął współpracę z Warnerem przy dokrętkach do Ligi Sprawiedliwości, zaczął też prowadzić rozmowy ze studiem na temat realizacji filmu o Batgirl, którego miał być reżyserem i scenarzystą. Produkcja miała rozpocząć się na początku 2018 roku, ale ostatecznie zrezygnowano z angażu Whedona. Nową scenarzystką filmu została autorka Ptaków Nocy – Christina Hodson, a Warner miał szukać reżyserki do przeniesienia jej tekstu na ekran. W tym momencie cały projekt zdaje się jednak stać w martwym punkcie.

Ostatnio dodane