Zestawienie

OJCOWIE NA DZIEŃ OJCA. Rekordziści Hollywood

Autor: Agnieszka Stasiowska
opublikowano

Kevin Costner – 7 dzieci

Pierwszą żoną Costnera była Cindy Silva. W czasie trwania tego małżeństwa Costner został ojcem trzykrotnie za sprawą Anne (1984), Lily (1986) i Josepha (1988). W 1996 roku Bridget Rooney uszczęśliwiła go synem Liamem, a obecna żona, Christine Baumgartner, dała mu kolejnych troje dzieci: synów Caydena Wyatta (2007), Hayesa Logana (2009) i córeczkę Grace Avery (2010). Przy takim „dorobku” nie ma się co dziwić, że Costner wyjątkowo dobrze wypada w filmach, w których towarzyszą mu dzieci (Doskonały świat, Wodny świat, Córka), a także że jego występ w roli ojca rodu (Hatfields & McCoys: Wojna klanów) był tak wiarygodny.

Steven Spielberg – 6 dzieci

Spielberg jest nie tylko ojcem najlepszych dinozaurów, jakie oko widza widziało, ale i szóstki ludzkiego potomstwa. Jego najstarszym synem jest Max Samuel (1985). Matką Maxa jest aktorka Amy Irving, pierwsza żona reżysera. Po rozwodzie z Amy Spielberg poślubił aktorkę Kate Capshaw, która urodziła mu trójkę dzieci – Sashę Rebeccę (1990), Sawyera (1992) oraz Destry Allyn (1996). Reżyser adoptował także Theo, przysposobionego syna Kate, a wspólnie z małżonką przygarnęli Mikaelę George. W rodzinie reżysera wychowała się także Jessica, córka Kate Capshaw z jej pierwszego małżeństwa.

Robert De Niro – 6 dzieci

Także Robert De Niro adoptował córkę swojej pierwszej żony, Diahnne Abbot, o wdzięcznym imieniu Drena. Z małżeństwa z Diahnne zaś narodził się syn Raphael (1976). De Niro jest także ojcem bliźniąt – Julian Henry i Aaron Kendrick przyszli na świat w roku 1995. Ich matką jest była partnerka aktora, modelka i aktorka Toukie Smith, a ciąża była wynikiem zabiegu in vitro. Biologiczną matką chłopców jest surogatka. Od ponad dwudziestu lat żoną aktora jest Grace Hightower. W tym małżeństwie na świat przyszli Elliot (1998) i Helen Grace (2011).

Brad Pitt – 6 dzieci

Ponoć przyczyną rozpadu małżeństwa aktora z Jennifer Aniston był fakt, że on chciał mieć dużą rodzinę, ona zaś koncentrowała się raczej na karierze zawodowej. Jak było naprawdę, nie wiadomo, faktem pozostaje, że podczas gdy Aniston jest bezdzietna i w kolejnej separacji, Brad Pitt, choć po drugim rozwodzie, może pochwalić się sporą gromadką adoptowanych i biologicznych dzieci. Ze związku z Angeliną Jolie ma zatem kolejno: Maddoxa Chivana, Zaharę Marley i Paxa Thiena, którzy zostali adoptowani, a także Shiloh Nouvel (2006) oraz bliźnięta Knoxa Léona i Vivienne Marcheline (2008). Rozstanie Pitta i Jolie pomimo początkowych prób do łagodnych nie należy i Brad rzekomo nie jest ojcem idealnym.

George Clooney – 2 dzieci

I na koniec wzmianka honorowa. George Clooney co prawda ma zaledwie dwójkę dzieci – rok temu na świat przyszły bliźnięta Alexander i Ella – tak długo jednak opierał się stałym związkom, twierdząc, że nigdy się nie ustatkuje, że gdy wreszcie oświadczył się pięknej i mądrej Amal, doczekał się z nią podwójnego szczęścia. Po prostu nie można pominąć tego milczeniem…

Ostatnio dodane