Zestawienie

Najbardziej PORĄBANE sceny w filmach SUPERBOHATERSKICH

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Hit-Girl testuje maszynę do wymiotów – Kick-Ass 2

kick-ass-2

Druga część Kick-Ass wciąż stanowiła dobrą, jadącą po bandzie rozrywkę, ale nie dorównywała pierwowzorowi. Zdecydowanie złym pomysłem było poświęcenie zbyt dużej uwagi na prywatne życie granej przez Chloë Grace Moretz postaci Hit-Girl. Nastoletnie dramy zabójczej dziewczyny zdawały się ciągnąć w nieskończoność, a spuentowane zostały bardzo niesmaczną sceną, kiedy dziewczyna w ramach zemsty testuje na koleżankach ze szkoły wywołującą wymioty broń stworzoną przez jej nie do końca zrównoważonego ojca.

Wolverine sapie na Jean – X-Men: Apocalypse

x-men-apocalypse

W X-Men: Apocalypse postanowiono całkowicie olać finał wątku Logana z poprzedniej odsłony i ponownie wsadzić go do wojskowej bazy przy Alkali Lake, gdzie William Stryker znowu zmienił go w Broń X. Spójność między filmami musiała zejść na dalszy plan, aby z jednej strony twórcy mogli nawiązać stylistycznie do kultowego komiksu o genezie Wolverine’a, a z drugiej puścić oko do fanów wcześniejszych filmów, ukazując rodzącą się emocjonalną więź między Jean a Loganem. Szkoda tylko, że Jean w filmie jest zaledwie nastolatką, a Logan prawie pięćdziesięcioletnim Hugh Jackmanem, toteż scena, w której sapie na postać graną przez Sophie Turner wypada co najmniej dziwnie.

Rocket podróżuje przez kosmos – Strażnicy Galaktyki vol. 2

strażnicy-galaktyki-vol-2

By jak najszybciej dotrzeć na odsiecz przyjaciołom, Rocket postanawia kierować statek przez kolejne kosmiczne portale, zasadniczo jednak przedawkowując tę formę transportu. Ciała i twarze szopa oraz jego towarzyszy nienaturalnie się rozszerzają, wyginają i tracą proporcje, co mocno kojarzy się z narkotykowym tripem. Na tym etapie filmu trudno już się temu dziwić. W końcu mówimy o filmie Disneya, w którym pojawiają się kosmiczne roboty-prostytutki. Odnotowania wymaga także fakt, że we wspomnianej scenie zobaczyć możemy cameo samego Stana Lee.

Eddie kąpie się z krabami – Venom

venom

Powiedzieć o Venomie z Tomem Hardym, że to film problematyczny, to nie powiedzieć nic. Wyraźne kłopoty na wszystkich etapach produkcji sprawiły, że powstał film nieskładny, niezamierzenie śmieszny, szarpiący się miedzy konwencjami. A po środku tego wszystkiego znajdował się cudownie szarżujący Tom Hardy. Kwintesencją jego roli jest scena, kiedy główny bohater, napędzany przez kosmicznego symbionta, poszukuje pożywienia i możliwości ochłody – oba znajduje, wskakując do mieszczącego się w restauracji ogromnego akwarium pełnego żywych krabów. Warto dodać, że efektownie psuje przy tym randkę swojej byłej partnerki.

Uwaga! Poniższy opis nawiązuje do finału filmu Avengers: Koniec gry!

BONUS: Steve całuje siostrzenicę – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

kapitan-ameryka-wojna-domowa

Scena pocałunku Steve’a z Sharon z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów sama w sobie nie nosi znamion porąbania. Przeciwnie, wypada naturalnie i spuentowana jest świetnym gagiem z Buckym i Samem. Staje się jednak nieco dziwna po seansie ostatniej, wprowadzającej motyw podróży w czasie czwartej części Avengers, która sugeruje, że cofający się do lat 50. i wiążący z Peggy Carter Steve mógł być w istocie wujkiem Sharon. Fani Gry o tron zdecydowanie powinni zainteresować się tym wątkiem.

Ostatnio dodane