Zestawienie

Nie papierek czyni człowieka. GWIAZDY, które NIE SKOŃCZYŁY szkoły średniej

Autor: Agnieszka Stasiowska
opublikowano

Strajk nauczycieli trwa. Mimo że za progiem majówka, nastroje dalekie są od pogodnych, bo wciąż nie ma pewności co do tego, w jakim terminie, o ile w ogóle, odbędą się tegoroczne matury.

Trochę zatem na rozluźnienie i mocno z przymrużeniem oka, bo przecież każdy z nas zna i rozumie wartość porządnej edukacji, przedstawiamy zestawienie osób, którym brak dyplomu ukończenia szkoły średniej w życiu nie zaszkodził.

Robert De Niro

Uważany dziś za jednego z najlepszych aktorów świata, dwukrotny laureat Oscara (Ojciec chrzestny II i Wściekły byk), Robert de Niro zaczął się w szkole średniej interesować aktorstwem, uważając je za dobry sposób na pokonanie nieśmiałości. W wieku szesnastu lat porzucił szkołę średnią na rzecz nauki pod okiem słynnego duetu: Lee Strasberga i Stelli Adler. Zgłębianie tajników metody Stanisławskiego opłaciło się bardziej niż próby zrozumienia całek i różniczek – De Niro wielokrotnie stworzył na ekranie niezapomniane, różnorodne kreacje.

Nicolas Cage

Bratanek Francisa Forda Coppoli był skazany na aktorstwo. On także zatem porzucił myśl o ukończeniu szkoły średniej Beverly Hills High School i jako piętnastolatek wybrał naukę w American Conservatory Theater w San Francisco. Pomimo, że obecnie aktorsko nie wiedzie mu się najlepiej, nadal pamiętamy, że w 1995 roku został uhonorowany Oscarem za rolę w dramacie Zostawić Las Vegas.

Jennifer Lawrence

Dla tej młodej aktorki kariera od zawsze była w życiu najważniejsza. Jennifer od najmłodszych lat wiedziała, co chce w życiu robić (zadebiutowała w sztuce wystawianej w kościele w wieku lat dziewięciu, a potem kontynuowała przygodę z aktorstwem w przedstawieniach szkolnych i parafialnych). Szkołę porzuciła jako czternastolatka. Wychowana w twardym środowisku domu rodzinnego z dwójką braci, Lawrence nie owija w bawełnę i wprost stwierdza, że wykształcenie nie jest jej do niczego potrzebne – czego potrzebowała, nauczyła się sama. Trzeba przyznać, że ta metoda zaprowadziła ją daleko.

Ryan Gosling

Pochodzący z rodziny kanadyjskich mormonów aktor i reżyser karierę w show biznesie zaczął wcześnie, występując jako dziecko w programie telewizyjnym Klub Myszki Mickey. Role w serialach, choć epizodyczne, nie zachęcały do systematycznej nauki, Gosling zatem zrezygnował z nauki w szkole średniej. Obecnie ma na koncie dwie nominacje do Oscara (Szkolny chwyt, La La Land), jest także aktywnym muzykiem i współwłaścicielem marokańskiej restauracji.

Ostatnio dodane