Zestawienie

Miej SERCE! SZLACHETNE czyny gwiazd, o których NIE MIAŁEŚ POJĘCIA

Autor: Dawid Myśliwiec
opublikowano

Gwiazdy filmowe często postrzegane są w kategoriach półbogów, egzystujących gdzieś na niebotycznym poziomie, niedostępnym dla zwykłych śmiertelników. A jednak nie wszyscy słynni aktorzy są tacy – niektórym zdarza się zstąpić z Olimpu i zrobić wiele dobrego. Nie chodzi nawet o działalność charytatywną, która w Hollywood jest czymś zupełnie powszechnym, ale o zwyczajne, ludzkie przejawy życzliwości, o które często najtrudniej. Poniżej wybór najbardziej pozytywnych zdarzeń z udziałem słynnych osobistości świata kina.

Nastolatek, który zwrócił portfel Thorowi

Chris Hemsworth

Siedemnastoletni Tristan Budzyn-Barker jest żywym dowodem na to, że uczciwość naprawdę popłaca. To właśnie on znalazł portfel Chrisa Hemswortha, który zostawił go na stoliku w jednej z lotniskowych restauracji. Szczęśliwie w portfelu znajdowało się prawo jazdy z adresem domowym gwiazdora, na który Tristan odesłał znalezisko, pytając jedynie nieśmiało o bilety dla siebie i rodziców na nadchodzący odcinek The Ellen DeGeneres Show, w którym Chris miał być gościem. Wcielający się w Thora aktor nie tylko zapewnił rodzinie Budzyn-Barker miejsce na widowni programu, ale także w trakcie realizacji odcinka poprosił do siebie Tristana, wręczając mu gotówkę, która znajdowała się w portfelu, gdy chłopak go znalazł. Mało tego – wydawca The Ellen DeGeneres Show postanowił dodatkowo przekazać 10 tys. dolarów na opłaty za studia Tristana. Pamiętajcie dzieci: jeśli chcecie kiedyś dostać dużo pieniędzy od superbohatera, nie przywłaszczajcie sobie jego portfela!

Nietypowa reakcja na nieszczęście zdeterminowanego fana

Jak zareagowalibyście, gdyby oszalały fan pędził za waszym samochodem przez dobrych kilkaset metrów po to tylko, by zrobić sobie z wami zdjęcie na Snapchata, a potem rozbił sobie o ziemię nowiutki telefon? Cóż, Zac Efron zrobił jedyną słuszną rzecz – zrobił sobie zdjęcie z Ahmedem Ture, po czym wyłożył 1000 dolarów na nowe urządzenie dla zasmuconego fana. A potem odpalił Instagrama i całe wydarzenie udokumentował… Cóż, zapewne przede wszystkim przemyślany PR, ale jaki przemiły!

The Rock zaprosił umierającego fana na plan Słonecznego patrolu

Czas, który spędził z Justinem, na pewno należał do najjaśniejszych punktów ostatnich tygodni życia chłopca...

OK, przed przeczytaniem tego fragmentu zaopatrzcie się w pudełko chusteczek… Dwayne Johnson nie musiałby robić takich rzeczy, by dowieść, że jest jednym z najlepszych gości w Hollywood, ale najwyraźniej dobre uczynki ma w DNA. Gdy więc 12-letni Justin z Oklahomy napisał do The Rocka list z prośbą o spotkanie, pochodzący z Samoa gwiazdor nie mógł odmówić. Zaprosił umierającego chłopca na plan Słonecznego patrolu, a czas, który spędził z Justinem, na pewno należał do najjaśniejszych punktów ostatnich tygodni życia chłopca… Tego typu gesty nie należą do rzadkości – podobne prośby spełniane są przez gwiazdy kina czy sportu – ale w przypadku The Rocka nie sposób nie uwierzyć w autentyczność emocji, którą dało się dostrzec w umieszczonym na Instagramie nagraniu z tego spotkania.

Weteran wojenny, który zabrał Milę Kunis na randkę

Mila Kunis

Gdy jesienią 2011 sierżant Scott Moore za pośrednictwem YouTube’a prosił Milę Kunis o towarzyszenie mu na 236. balu na cześć Korpusu Marines, nie miał zapewne zbyt wielkich nadziei na spełnienie marzenia. Tymczasem aktorka z przyjemnością została jego „randką”, a przy tym nie wykorzystała sytuacji na wypromowanie swojej osoby. Pytana o wrażenia z balu, z uśmiechem kierowała wszelkie zapytania do Scotta Moore’a, a jedyne zdjęcia z tego wydarzenia dostępne w sieci pochodzą z aparatu kaprala Johnny’ego Merkleya, a nie wynajętego specjalnie na tę okazję fotografa. Oto przykład wielkiej klasy słynnej aktorki.

Zgrywus Harry Potter

Daniel Radcliffe, na zawsze już znany na całym świecie jako Harry Potter, najwyraźniej niewystarczająco nawygłupiał się na planie filmów o słynnym czarodzieju i wciąż jest w nastroju do żartów. Podczas jednego z pierwszych seansów komedii romantycznej Słowo na M (2013) Daniel zaskoczył widzów, którzy przed kamerą wypowiadali się na temat właśnie obejrzanego filmu. W trakcie nagrania zaczepiał widzów, którzy byli zszokowani jego nagłym pojawieniem się. Czy autentycznie? Zapewne nie, jednak zarówno pomysł, jak i jego realizacja to nie tylko bardzo sympatyczny sposób na promocję filmu, ale też na zapewnienie widzom niezapomnianych wrażeń.

Chcesz poprosić o rękę? Zach Braff na ratunek!

Zapomnijcie o zaręczynach w romantycznych restauracjach czy podczas niezapomnianych wycieczek – jeśli chcecie, aby wasze ukochane na zawsze zapamiętały oświadczyny, koniecznie poproście o pomoc znanego amerykańskiego komika! Matt właśnie tak zrobił, a efektem tego jest przesympatyczne wideo, w którym Zach Braff chwali urodę jego dziewczyny Janice i śpiewa fragment utworu Beyoncé, a rodzina i przyjaciele pary we wzruszający sposób namawiają dziewczynę, by powiedziała „tak”. Całe przedsięwzięcie było wynikiem specyficznej umowy pomiędzy aktorem i Mattem, który zadeklarował pomoc w crowdfundingowej zbiórce na rzecz powstającego wówczas filmu Braffa, Gdybym tylko tu był, jeżeli sławny komik pomoże mu w zaskoczeniu ukochanej. Cóż, może nie do końca to bezinteresowne, ale co znaczy te kilka dolarów w porównaniu ze wspomnieniami na całe życie, jakie Braff i spółka zapewnili Janice?

Ostatnio dodane