Zestawienie

LICENCJA NA ZAŚPIEWANIE, czyli kto POWINIEN wykonać PIOSENKĘ DLA BONDA

Autor: Karol Barzowski
opublikowano

Muse

Podtrzymuję swoją opinię, że nową piosenkę dla Bonda zaśpiewa kobieta, ale równie chętnie usłyszałbym w czołówce męski wokal. Moim ulubionym utworem z tej serii jest You Know My Name Chrisa Cornella z pierwszego filmu z udziałem Daniela Craiga – byłaby to ładna klamra, gdyby w ostatniej produkcji z tym aktorem wybrzmiał utwór w podobnym klimacie. Moim zdaniem świetnie spisałby się w roli jego twórcy zespół Muse. Swego czasu w internecie pisano, że ich Supremacy zostało napisane z myślą o Skyfall, ale producenci filmu oficjalnie zdemontowali te pogłoski. Przyznajcie jednak, że ten utwór rzeczywiście ma w sobie to bondowskie „coś”.

Paloma Faith

Wydaje mi się, że szanse Palomy Faith na wykonanie bondowskiej piosenki byłyby jeszcze mniejsze niż wspomnianej wyżej Smith, ale po prostu nie mogłem jej nie wymienić w tym zestawieniu. Słuchając jej niektórych utworów, mam przed oczami czołówki starych filmów o Bondzie. Gdyby producenci zdecydowali się na Faith, piosenka zostałaby wykonana z klasą i mógłby to być ponadczasowy hit, ale myślę, że ta artystka jest w tej chwili za mało popularna. Od momentu ukazania się jej przeboju Only Love Can Hurt Like This minęło już wszak pięć lat.

Hurts

A jeśli już mowa o starych filmach serii, to mam duży sentyment do bondowskich utworów z lat osiemdziesiątych: A View to a Kill zespołu Duran Duran oraz The Living Daylights a-ha. Moda na „ejtisy” wciąż trwa, czemu więc nie sięgnąć po utwór tego rodzaju? Dla mnie numerem jeden w takiej stylistyce byłby synthpopowy duet Hurts. Wystarczy posłuchać, jak panowie poradzili sobie z coverem Confide in Me Kylie Minogue – czy wy też odnajdujecie w tym ducha 007? Powiedzmy sobie jednak szczerze, że wybranie ich byłoby sensacją.

Ostatnio dodane