Zestawienie

Kobieta pterodaktyl i nazistowscy surferzy, czyli NAJDZIWNIEJSZE TYTUŁY filmów

Autor: Michalina Peruga
opublikowano

Najdziwniejsze tytuły w historii kina to plejada filmów klasy Z i przegląd kina eksploatacji. Wirujący seks (Dirty Dancing), Elektroniczny morderca (The Terminator), Orbitowanie bez cukru (Reality Bites) i Szklana pułapka (Die Hard) będą dla was niewinnymi wybrykami w porównaniu do niektórych tytułów, które poznacie w tym zestawieniu.

Barbarzyńska nimfomanka w piekle dinozaurów (A Nymphoid Barbarian in Dinosaur Hell), 1990

Gdyby nie absurdalny tytuł, ten film z pewnością zaginąłby w gąszczu innych produkcji klasy B. Producent Barbarzyńskiej nimfomanki w piekle dinozaurów – niezależna wytwórnia Troma, założona w 1974 roku przez dwóch studentów prestiżowego amerykańskiego Uniwersytetu Yale – doskonale zdawał sobie sprawę z marketingowego potencjału tytułu, od początku swojej działalności stawiając na produkcję filmów o absurdalnych tytułach i równie absurdalnych plakatach przy minimalnym nakładzie środków.

Ten postapokaliptyczny film rozgrywa się w dalekiej przeszłości. W świecie, który został zniszczony przez wojnę nuklearną, nieliczni ludzie i powstali w wyniku skażenia biologicznego mutanci walczą ze sobą o przetrwanie, zmagając się także z morderczymi dinozaurami, które odrodziły się na nowo. Tytułowa barbarzyńska nimfomanka jest jedyną kobietą na ziemi, przez co staje się obiektem pożądania wszystkich mężczyzn na ziemi, a w dodatku celem krwiożerczych wielkich gadów. Był to pierwszy i jedyny aktorski występ na srebrnym ekranie odtwórczyni roli tytułowej, Lindy Corwin.

W Stanach większość filmów wytwórni Troma jest dostępna na popularnych platformach streamingowych, takich jak Netflix czy Amazon Prime. W Polsce można niektóre z nich legalnie obejrzeć na kanale Youtube wytwórni.

Nazistowscy surferzy muszą umrzeć! (Surf Nazis Must Die!), 1987

To postapokaliptyczne kino akcji to kolejna produkcja wytwórni Troma. Ogromne trzęsienie ziemi zniszczyło wybrzeże Kalifornii, a w podnoszącym się z gruzów mieście rządy przejmuje neonazistowski gang surferów prowadzony przez Adolfa, zwącego się „Führerem plaży”. Celem gangu jest przejęcie kontroli nad kalifornijskimi plażami za wszelką cenę.

Zmotoryzowane laski w Krainie Zombich (Chopper Chicks in Zombie Town), 1989

Film dystrybuowany przez Tromę. Przebojowy motocyklowy gang złożony z samych kobiet, zwany Cycle Sluts, przyjeżdża do opuszczonego miasteczka w poszukiwaniu zabawy. Kobiety napotykają tam szalonego naukowca, który morduje mieszkańców miasta, przemienia ich w zombie i zmusza do pracy w opuszczonej, radioaktywnej kopalni. Fun fact: w tym filmie jedną ze swoich pierwszych ról zagrał nieznany jeszcze wówczas Billy Bob Thornton.

Hollywoodzkie prostytutki uzbrojone w piły mechaniczne (Hollywood Chainsaw Hookers), 1988

Komediowy horror, którego akcja dzieje się w Los Angeles. Sekta prostytutek o morderczych zamiarach zwodzi klientów wizją świetnego seksu, aby potem poćwiartować ich ciała za pomocą piły mechanicznej. „They charge an arm and a leg!”, czyli: “U nich zapłacisz ręką lub nogą!” – informował widzów plakat filmu. Śladem morderczych, ale i zabójczo pięknych prostytutek podąża prywatny detektyw Jack Chandler.

Kobieta pterodaktyl z Beverly Hills (Pterodactyl Woman from Beverly Hills), 1997

Powrót prehistorycznych gadów niezwykle fascynował twórców kampowych produkcji z lat 80. i 90. Paleontolog Dick Chandler odkrywa jajo dinozaura, jednak w miejscu wykopalisk napotyka szamana, który rozwścieczony zabraniem okazu rzuca klątwę na żonę naukowca. Od tej pory Pixie Chandler nabiera ochoty na surową rybę i powoli zamienia się w pterodaktyla, latającego dinozaura.

Ostatnio dodane