Zestawienie

Filmy, w których aktorzy OTARLI SIĘ o ŚMIERĆ

Autor: Jakub Zalewski
opublikowano

Wysoka fala – Gerard Butler 

Wcielanie się w postać legendarnego surfera Frosty’ego Hessona może okazać się nie lada wyzwaniem. Odtwórcą głównej roli stał się Gerard Butler, który zrozumiał, jak potężnym żywiołem jest woda i że nie warto zadzierać z oceanem. Podczas kręcenia jednej sceny z filmu Wysoka fala doszło do wypadku z udziałem aktora, który podczas surfowania został uderzony przez falę i w ułamku sekundy znalazł się pod wodą. Gerard wyznaje w wywiadach, że pamięta dosłownie każdy moment. Będąc pod wpływem prądów wodnych, był przekonany, że nikt nie nadejdzie mu z pomocą i pożegna się z życiem. Na szczęście mężczyznę udało się uratować, ale całą noc spędził w szpitalu. Będąc niedoświadczonym surferem, jakim był Butler, można narazić się na utratę życia. Sam aktor podkreśla, że był to najniebezpieczniejszy wypadek w jego karierze.

The Green Inferno – Lorenza Izzo 

Jeżeli są tutaj fani horrorów, to na pewno zainteresuje was to, co wydarzyło się na planie filmu The Green Inferno. W jedną z głównych ról wcieliła się Lorenza Izzo. Podczas realizacji zdjęć nad Amazonką była zmuszona do odegrania sceny, w której wyskakuje z kajaka do wody, żeby uciec przed kanibalami. Jak się później okazało, było to bardzo niebezpieczne przeżycie dla aktorki. W momencie, w którym Lorenza naprawdę walczyła o swoje życie i zaczęła tonąć, cała ekipa filmowa nie zdawała sobie sprawy z powagi sytuacji, tylko kontynuowała ujęcie. Kobieta krzyczała w niebogłosy po angielsku i hiszpańsku, trzymając się skały, i stopniowo traciła siły. Na szczęście kierownik kaskaderów zrozumiał, że nie jest to gra aktorska i zainterweniował w porę.

Niezniszczalni 3 – Jason Statham 

Tego pana nie trzeba przedstawiać nikomu. Związany z aktorstwem w filmach akcji, kaskader, mistrz sztuk walki. Szybcy i wściekli, pościgi, wybuchy – tak określiłbym Jasona Stathama w kilku słowach. Mogłoby się wydawać, że takiej osobie jak ten niezwykle popularny aktor nie ma prawa stać się nic złego. Wystąpił w tylu niebezpiecznych scenach, że sprawia wrażenie nieśmiertelnego. Na planie filmu Niezniszczalni 3 jednak dosłownie otarł się o śmierć. Ciężarówka, którą prowadził Statham, miała defekt w postaci niedziałających hamulców. Mężczyzna został zmuszony do wydostania się z pojazdu. Niestety nastąpiło to w momencie, w którym samochód tonął w Morzu Czarnym. W związku z tym, że Jason potrafi nurkować, udało mu się uniknąć śmierci. Najpierw ewakuował się przez otwarte okno, a potem wypłynął na powierzchnię wody.

LOST – Zagubieni – Matthew Fox

Ostatnim przykładem nie będzie film, ale rozpoznawalny na całym świecie kultowy serial LOST – Zagubieni. Kiedy twórcy realizowali ostatni odcinek szóstego sezonu, doszło do pomyłki, która mogła zakończyć się tragicznie dla jednego z aktorów. Matthew Fox odgrywał postać Jacka Sheparda i w jednej ze scen walczył z Terrym O’Quinnem wcielającym się w Johna Locke’a. Podczas kręcenia ujęć Quinn używał prawdziwego noża, który w ostatnim momencie miał zostać zamieniony na składany, żeby nie zranić drugiego aktora. Tak się nie stało, a błąd ekipy filmowej mógł kosztować aktora życie. Na szczęście bezpośrednio przed walką Matthew wybrał kamizelkę ochronną i w momencie dźgnięcia ostrze nie wbiło się w skórę, zostawiając jedynie duży siniak na ciele aktora.

Ostatnio dodane