Zestawienie

FILMY i SERIALE, które zobaczysz W LIPCU NA NETFLIKSIE

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Watchmen. Strażnicy

watchmen

Film Zacka Snydera obchodził w tym roku dziesięciolecie premiery. Adaptacja komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa nie zjednała sobie sympatii wszystkich, ale z pewnością warto zwrócić na nią uwagę. To zupełnie inny film o superbohaterach niż te, które jako pierwsze przychodzą nam do głowy – zdecydowanie bardziej mroczny i skupiony na postaciach oraz ich historii. Snyder żywcem przeniósł na ekran niektóre kadry z komiksów i postawił na znakomitą stronę wizualną – Strażników warto obejrzeć choćby dla znakomitej czołówki. Od wczoraj możecie po nich sięgnąć.

Coś

Coś

Absolutna klasyka w reżyserii Johna Carpentera i z Kurtem Russellem w roli głównej, na Netfliksie od wczoraj. Norweska ekipa badawcza przypadkiem wybudza z hibernacji tytułowe „coś”, stworzenie z kosmosu. Organizm doprowadza do śmierci większości załogi i znajduje schronienie w ciele psa, którego później przygarnia niczego nieświadoma amerykańska ekipa badaczy. Wkrótce przychodzi im zmierzyć się z obcym. Co ciekawe, po premierze film zebrał fatalne recenzje, a kultowy status zdobył dopiero po premierze na kasetach. Warto go nadrobić by zasmakować niesamowitej atmosfery grozy i zobaczyć, jak efektywne i cudownie wstrętne potrafią być efekty praktyczne.

Blade Runner: The Final Cut

Łowca Androidów (Blade Runner) Ridleya Scotta z 1982 roku nie od razu zdobył serca widzów, ale dziś stanowi jeden z największych klasyków amerykańskiego kina science fiction. Zasłużenie, bo ten powstały na motywach prozy Philipa K. Dicka film z jednej strony oferuje opartą o realizacyjną perfekcją, znakomitą wizję przyszłości a z drugiej angażującą historię zadającą trudne pytania o istotę życia i bycia człowiekiem. Niezapomniana, drugoplanowa rola Rutgera Hauera.

Atomic Blonde

Charlize Theron jako szpieg z misją w Berlinie, mająca zdobyć listę agentów która w przeciwnym razie mogłaby zdemaskować członków MI6. Reżyseruje jeden z twórców pierwszego Johna Wicka. Atomic Blonde to solidne kino akcji, które scenariuszowe braki nadrabia świetną, charyzmatyczną Theron, znakomitym Jamesem McAvoyem i chyba przede wszystkim fantastyczną stroną wizualną (kolory!). Oglądając, zwróćcie uwagę na kapitalnie zrealizowaną scenę walki na klatce schodowej! Film trafi na Netfliksa 24 lipca.

Filmy Netflixa

Jak co miesiąc, Netflix przygotował dla fanów filmy własnej produkcji. Trudno przewidzieć, które okażą się udane, zatem przybliżę kilka zapowiadających się najciekawiej:

Point Blank – Frank Grillo i Anthony Mackie w opowieści o mężczyźnie, który za wszelką cenę chce uratować ciężarną żonę.

Porwanie Stelli – niemiecka produkcja o porwanej kobiecie, która robi wszystko, by uciec swoim oprawcom.

4L – historia dwójki mężczyzn, którzy wybierają się w podróż przez Saharę by spotkać się z umierającym przyjacielem.

Ostre siatkarki – opowieść o drużynie siatkarek, która gubi się w lesie pełnym wynaturzonych myśliwych.

Potwór potwora Frankensteina, Frankenstein – paradokument, w którym aktor David Harbour (szeryf ze Stranger Things bierze pod lupę przeszłość swojego ojca).

Co was najbardziej zainteresowało? Na kolejnej stronie znajdziecie pełną listę nowości.

Ostatnio dodane