Zestawienie

FANI, KTÓRZY ZGINĘLI, odtwarzając sceny z filmów

Autor: Gracja Grzegorczyk
opublikowano

Błękitna fala (2002)

Kto z nas nie pamięta Kate Bosworth w roli nieustraszonej surferki, która niczym Rocky stara się wygrać konkurs i zrealizować marzenia? Produkcja podzieliła nie tylko krytyków, ale co ciekawe – samych fanów. Jednak w tym przypadku uwaga skupiona jest na tragicznych wydarzeniach z 2013, kiedy to grupa małolatów postanowiła odtworzyć jedną ze scen. Zamiast jednak kamienia – jak główna bohaterka – wykorzystywali różne przedmioty, i to z nimi próbowali przepłynąć jezioro. Oryginalnie scena ta rozgrywała się pod wodą, gdzie protagonistka biegała po dnie, trzymając głaz. Niestety dla 13-letniego chłopca łańcuch, którym się owinął, okazał się zbyt ciężki i pociągnął go na dno. Chłopak utonął, mimo iż próbowali go ratować nie tylko przyjaciele, ale i rodzice spędzający z dziećmi czas tamtego dnia. Jako przyczynę śmierci podano przypadkowe utonięcie.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)

Film Piraci z Karaibów okazał się wielkim sukcesem kasowym i zdobył rzeszę wiernych fanów, a przy okazji doczekał się kolejnych kontynuacji pełnych wybuchów, pojedynków i brawurowych ucieczek. W pierwszej części kapitan Jack Sparrow, w którego wcielił się Johnny Depp, zostaje skazany na śmierć przez powieszenie, czemu zapobiega Will Turner wbija szpadę pod zapadnią, dzięki czemu nasz bohater balansuje na niej do momentu, aż będzie mógł całkowicie się uwolnić. Niestety 12-letni fan filmu, próbując odtworzyć powyższą scenę, sam przypadkowo się powiesił. Jak później zeznali jego rodzice, nie tylko był pod wrażeniem produkcji, ale też zachowywał się podobnie jak bohater filmu, identyfikując się z kapitanem Jackiem.

Barking at the Stars (1998)

Okazuje się, że również serbscy fani są gotowi poświęcić swoje życie, by odtworzyć sytuacje z ulubionych filmów. W jednym z nich, zatytułowanym Barking at the Stars, pojawia się scena, w której główny bohater popisuje się swoimi umiejętnościami, biegnąc sprintem przed pędzącym pociągiem. Sztuka ta udaje mu się, czym zdobywa sobie uznanie ze strony rówieśników. Jednak 22-letni fan produkcji nie miał tyle szczęścia, gdyż zginął w trakcie odtwarzania powyższej sceny. Zdaniem jego kolegów był niezwykle zafascynowany opisywanym tu fragmentem filmu. Policja podała, że Serb wbiegł na tory i próbował biec, robiąc jednocześnie selfie na potwierdzenie swojego wyczynu. W tym momencie został potrącony przez pociąg „goniący” go z pełną prędkością.

Polowanie na druhny (2005)

Wydawać by się mogło, że produkcja z 2005 roku zatytułowana Polowanie na druhny zapoczątkuje wyłącznie niegroźny trend – mówiąc kolokwialnie – „wbijania” się bez zaproszenia na wesela. Jednak w rzeczywistości okazało się, że pod wpływem tego filmu fani za pomocą kropli do oczu podtruwali swoich znajomych. Nie były to odosobnione przypadki, a ludzie zgłaszali się na pogotowie po tym, jak ich znajomi czy koledzy z pracy dolali do napoju krople Visine. Tym, czego twórcy filmu nie powiedzieli, jest to, że żart ten nie tylko prowadzi do problemów żołądkowych, ale także może sprawić, że ofiara wpadnie w śpiączkę. Ciekawe jest, że w 2008 roku jedna ze studentek spróbowała tego żartu na swoim prowadzącym, za co została skazana. Jednak po odbyciu kary zmarła w tajemniczych okolicznościach. Nie wykluczono możliwości, że sama została otruta w podobny sposób, tj. za pomocą kropli do oczu.

The Program (1993)

Produkcja z 1993 opowiada historię, w której jest miejsce nie tylko na wzloty, ale i na bolesne upadki, w tym narkotyki, problemy z prawem czy alkohol. Pierwotny zamysł skupiał się na pokazaniu młodym widzom, że mogą być jak pozytywni bohaterowie filmu. Jednak w rzeczywistości byli oni przede wszystkim zafascynowani ciemną stroną życia i sportu. Fani w momencie, gdy produkcja jeszcze nie zeszła z afiszy kin, wielokrotnie próbowali naśladować w prawdziwym życiu scenę, w której jeden z bohaterów, w stanie kompletnego upojenia alkoholowego, kładzie się na drodze. Następnie mijają go rozpędzone samochody, podczas gdy postać czyta gazetę. Dwójka dzieciaków chciała udowodnić, że jest równie odważna jak bohater filmu i o pierwszej nad ranem położyła się na autostradzie, obaj byli zresztą całkowicie trzeźwi. Niestety zostali oni przejechani przez ciężarówkę, której kierowca ich nie zauważył. Tego samego dnia inny chłopiec również starał się odtworzyć tę scenę i także zginął. Na szczęście inne próby nie zakończyły się w tak tragiczny sposób, a twórcy filmu usunęli felerną scenę z dalszych wydań produkcji, by sytuacja się nigdy nie powtórzyła. Jednocześnie wydali oświadczenie, w którym potępili nieodpowiedzialne zachowanie bohaterów w tej scenie.

Ostatnio dodane