Zestawienie

Aktorzy, którzy mogliby zagrać w SERIALOWEJ wersji HARRY’EGO POTTERA

Autor: Przemysław Mudlaff
opublikowano

Pod koniec stycznia 2021 roku świat mugoli obiegła elektryzująca plotka. Według informacji pozyskanych przez kilka amerykańskich serwisów rozrywkowych we wstępnej fazie przygotowań znajduje się projekt serialu osadzonego w uniwersum serii Harry Potter. O produkcji wiadomo jednak na razie bardzo niewiele. Ba! Cały ten news może okazać się tylko wyssany z palca, ponieważ zarówno włodarze Warner Bros., jak i HBO (to na HBO Max mielibyśmy w przyszłości oglądać serial) szybko ją zdementowali (wiecie… niczym Dementorzy, którzy pozbawiają świat szczęścia). Nie wchodząc w polemikę z Potteromaniakami, dla których tworzenie telewizyjnej serii na kanwie słynnych książek J.K. Rowling i ich ośmioczęściowej filmowej adaptacji wydaje się albo pomysłem z rodzaju tych najbardziej Riddikulus, albo materiałem na idealnie uwarzony eliksir Felix Felicis, zastanowiłem się nad tzw. recastingiem do tego przedsięwzięcia. Oto zatem aktorki i aktorzy, którzy mogliby wcielić się w najważniejsze postaci z magicznego świata wybrańca z blizną w kształcie błyskawicy na czole.

Zanim przejdę do wybranych bohaterów książkowej serii J.K. Rowling i propozycji ich nowych wykonawców, muszę zaznaczyć, że casting do ośmioczęściowej filmowej adaptacji przygód Pottera był w moim odczuciu wręcz wzorowy. Trudno bowiem odnaleźć mi w niej aktora, którego chciałbym „wymienić” na lepszy lub inny model. W wielu przypadkach uważam nawet, że niektóre postaci nie powinny mieć już innych twarzy aniżeli te zaproponowane publiczności w magicznej filmowej sadze. Oczywiście powtórzenie dziś tych samych ról przez tych samych aktorów byłoby niestety z różnych względów niemożliwe.

Formułując niniejsze zestawienie, zdecydowałem się w większości przypadków pozostać wierny zasadom Rowling oraz producentów filmów o młodym czarodzieju, wedle których o angaż do odgrywania postaci z Harry’ego Pottera mogli ubiegać się wyłącznie Brytyjczycy. Moje rozważania odnoszą się ponadto do serialowej wersji książki, a nie spin-offów, prequeli, czy sequeli opowiadanej przez Rowling historii.

Nie odnajdziecie tu jednak nowych twarzy najważniejszej trójki bohaterów Harry’ego Pottera. Podobnie jak youtuber Bryan Seeker, który opublikował filmiki dotyczące recastingu rebootu serii o młodym czarodzieju, uważam, że role Harry’ego, Rona i Hermiony powinni odtwarzać aktorzy zupełnie nieznani. Podobnie jak dwadzieścia lat temu, pozwoliłoby to widzom zaprzyjaźnić się z nimi i wraz z nimi dorastać.

Reguły zostały ustalone, a zatem: „Przysięgam uroczyście, że knuję coś niedobrego”.


Wersja skrócona


Albus Dumbledore Ian McKellen

Wybór Iana McKellena do roli wybitnego i charyzmatycznego czarodzieja Albusa Dumbledore’a nie należy z pewnością do zaskakujących. Po pierwsze, Sir Ian otrzymał już przecież propozycję wcielenia się w dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie po śmierci Richarda Harrisa. Po drugie zaś, odgrywanie innego, nieco podobnego do Dumbledore’a wielkiego maga – Gandalfa z Władcy Pierścieni spowodowało, że wielu odbiorców po prostu myliło McKellena z Michaelem Gambonem. Nie zmienia to jednak faktu, że osoba Sir Iana przychodzi mi na myśl w kontekście recastingu Dumbledore’a wręcz automatycznie. Wpływ na to ma zapewne słuszny już wiek urodzonego w Burnley aktora, ale także jego wyjątkowa umiejętność tworzenia na ekranie postaci jednocześnie silnej, opiekuńczej, jak również enigmatycznej i podejmującej kontrowersyjne decyzje w ramach jedynie sobie znanego, szerszego planu.

Rubeus Hagrid Nick Frost

Cholibka! Nick Frost jest osobą korpulentną, sympatyczną i obdarzoną poczuciem humoru. Słowem: jest idealnym Hagridem.

Rubeus Hagrid to półolbrzym, który za pozwoleniem Dumbledore’a zamieszkał w chatce na skraju lasu na terenie Hogwartu i został gajowym po tym, jak w młodości został niesłusznie oskarżony o otwarcie Komnaty Tajemnic. Hagrid jest również pierwszą osobą, która wprowadziła Harry’ego Pottera do świata magii. Rubeus ma dobre stosunki z większością czarodziejów, nauczycieli i uczniów. Jest życzliwy, lojalny, ma złote serce. W jego rolę w nowym serialu o przygodach Pottera musiałaby więc wcielić się osoba korpulentna, o niezwykle sympatycznej twarzy i interesującym poczuciu humoru, cholibka! Takim aktorem jest z pewnością Nick Frost. Żeby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie.

Ostatnio dodane