Zestawienie

Aktorskie kariery URATOWANE przez NETFLIKSA

Autor: Przemysław Mudlaff
opublikowano

Netflix jest bez wątpienia jedną z największych platform streamingowych dostępnych odbiorcom praktycznie na całym świecie. Czy komuś to się podoba, czy też nie, to właśnie Netflix wyznacza dziś standardy w dziedzinie strumieniowego przesyłania danych. Popularny serwis słynie z imponującej, wciąż aktualizowanej biblioteki treści multimedialnych oraz oryginalnych produkcji. Nie pozostaje również obojętny na prośby i apele widzów (przykład przywrócenia serialu Lucyfer). Wszystkie te elementy stanowią o niezwykłej, prawdopodobnie największej pośród platform streamingowych popularności. Nic zatem dziwnego, że w „objęcia” Netfliksa trafiają aktorzy niegdyś popularni, którzy teraz potrzebują drugiej szansy, aby powrócić na właściwe tory kariery.

Zapewne w większości wymienionych poniżej przykładów to wcale nie aktorzy starali się o rolę w produkcjach Netfliksa, ale proponował im je popularny serwis, doskonale zdający sobie sprawę z mocy nostalgii, która skutecznie oddziałuje na odbiorcę. Nie zmienia to jednak faktu, że po występach w oryginalnych filmach i serialach amerykańskiej wypożyczalni internetowej aktorzy ci mogli w końcu wrzucić swoim karierom długo nieużywany piąty bieg.      

Wiecznie młoda Alexis Bledel

Przy okazji wzlotów kariery Alexis Bledel zawsze pojawia się tytuł Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i nie inaczej jest tym razem.

Alexis Bledel to bardzo niebezpieczna wirtualnie aktorka. Według firmy McAfee wyszukiwanie w Internecie jej nazwiska stwarza ogromne ryzyko zainfekowania komputera wirusem. Zastanówmy się jednak, któż jeszcze jakieś cztery lata temu wyszukiwałby w Google hasło: „Alexis Bledel”? Chyba tylko psychofani zakończonego w 2007 roku serialu Kochane kłopoty lub miłośnicy dziewczęcej urody i błękitnych oczu aktorki. Wszystko zmieniło się w 2016 roku. To wtedy bowiem Netflix reaktywował – w wersji mini – serial o życiowych perypetiach pań Gilmore. W Kochanych kłopotach: Roku z życia (2016) Alexis powróciła do postaci Rory i wszyscy przypomnieliśmy sobie o jej istnieniu. Dzięki miniserialowi Netfliksa Bledel można było oglądać następnie w nagradzanej produkcji Bruce’a Millera Opowieść podręcznej (2017–2019), a także w poprawnym filmie Crypto (2019) u boku Luke’a Hemswortha i Kurta Russella. Przy okazji wzlotów kariery Alexis Bledel zawsze pojawia się tytuł Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. Tak było w 2005 i w 2008 roku, gdy premierę miała druga część tego młodzieżowego filmu. Według doniesień samej Bledel, a także innej gwiazdy dotychczasowej dylogii – Amber Tamblyn, istnieje duża szansa, że powstanie trzecia część przygód dzielących się dżinsami przyjaciółek. Czy oznacza to, że aktorska kariera Alexis nabierze jeszcze większego rozpędu?

Ostatnio dodane