Zestawienie

ADDAMSOWIE ROCZNIK 2019. Kto jest kim w demonicznej rodzince?

Autor: Agnieszka Stasiowska
opublikowano

Wednesday Addams

Córeczka. Oczko w głowie mamusi, jej wierna kopia. Jeszcze nie tak piękna, jeszcze nie tak demoniczna, ale już sprytnie okrutna i wierna wyznawanym przez matkę zasadom. Ona także nie cofnie się przed niczym i ona także, jak matka, steruje tym mężczyzną, którego ma pod bokiem – dobrodusznym braciszkiem, Pugsleyem. Świetna w tej roli, rzeczywiście śmiertelnie smętna Christina Ricci została w trzeciej części serii zastąpiona przez niewyróżniającą się niczym Nicole Fugere, która w niczym już niemal nie przypominała dziwacznego, zdeterminowanego dziewczęcia w wykonaniu Ricci.

W najnowszej opowieści o rodzince Addamsów Wednesday przemówi głosem Chloë Grace Moretz, ostatnio widzianej w bardzo dobrze przyjętym horrorze Suspiria (2018).

Pugsley Addams

Całkowicie podporządkowany niecnym planom.

Syneczek. Ten ewidentnie wdał się w braci Addams – podobnie jak Gomez i Fester jest pozytywnie nastawiony do życia i pomimo niezbyt przychylnych reakcji otoczenia na tak niewinne zabawy, jak demontaż znaków drogowych z miejsc potencjalnie niebezpiecznych, cieszy się nim na całego. Pulchny, uśmiechnięty i całkowicie podporządkowany niecnym planom i pomysłom swojej siostry wiedzie Pugsley szczęśliwe życie. W rolę chłopca wcielali się już Jimmy Workman (Rodzina Addamsów, Rodzina Addamsów 2) i Jerry Messing (Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny).

Tym, który odda głos Pugsleyowi w roku 2019, jest znany z serialu Stranger Things Finn Wolfhard.

Rodzinka Addamsów byłaby niepełna, gdyby pominięto w tej wyliczance tych jej członków, którzy co do zasady niewiele lub nic nie mówią. A należą do nich…

Lurch

Posępny lokaj rodziny, snujący się po zrujnowanym dworze w ambitnym celu świadczenia wszelkich wymaganych posług. Bez słowa protestu (w zasadzie w ogóle bez słowa) spełnia wszystkie polecenia Addamsów. Jego nieodłącznym towarzyszem i pomocnikiem jest

Rączka

Odcięta dłoń, która porusza się po domu na zgrabnych, długich palcach. Nie bardzo wiadomo jak – i nikt nie odważy się tego dociekać – ale wydaje się wiedzieć wszystko o wszystkich, służąc nomen omen pomocną dłonią i poradą w każdej sytuacji.

Kuzyn Coś

Pokryte gęstym włosiem stworzenie o niewytłumaczalnym powodzeniu u kobiet. Porozumiewa się wydając piskliwe dźwięki, które Addamsowie rozumieją bez trudu. W animowanej wersji z 2019 roku dźwięki wydawać będzie w jego imieniu Snoop Doggy Dogg, co może okazać się ciekawym doświadczeniem.

Kiciuś

 

Ulubione zwierzątko domowe Morticii nie jest milusińskim, obok którego można przejść obojętnie. Potężny lew, zdecydowanie płci męskiej, to członek rodziny, z którym należy się liczyć. A czasem należy go (ją?) podrapać za uszkiem. Ostrożnie.

Historie rodziny Addamsów gościły na małym i wielkim ekranie już wielokrotnie, z różnym skutkiem. Do dziś wierni fani za najlepsze ekranizacje uważają dwa filmy w reżyserii Barry’ego Sonnenfelda. Być może wersji animowanej uda się dorównać słynnym aktorskim poprzedniczkom. Wybieracie się do kin?

Ostatnio dodane