search
REKLAMA
Znalezione w sieci

W SKYWALKER. ODRODZENIU mogliśmy zobaczyć planetę znaną z prequeli STAR WARS. Nowa grafika koncepcyjna

Łukasz Budnik

8 grudnia 2020

REKLAMA

Już w pierwszym zwiastunie dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen – Skywalker. Odrodzenia – widzimy scenę, w której Rey dzięki potężnemu wyskokowi unika myśliwca Kylo Rena. Fragment ten rozgrywa się na pustynnej planecie Pasaana, choć okazuje się, że pierwotnie planowano inną lokację, znaną już widzom.

Z grafiki koncepcyjnej Adama Brockbanka wynika, że na wczesnym etapie planowania Rey miała spotkać się z Kylo Renem na planecie Coruscant. Jest to planeta-miasto i miejsce doskonale znane z prequeli realizowanych przez George’a Lucasa w latach 1999-2005. To właśnie tam mieściła się Świątynia Jedi i Senat, a Anakin Skywalker stał się Darthem Vaderem, przyczyniając się do zlikwidowania Zakonu. Coruscant widzieliśmy także w specjalnych edycjach Powrotu Jedi jako jedną z planet na których świętowano upadek Imperatora. Brockbank zaznacza, że w dziewiątym epizodzie planeta miała być zrujnowana. Grafikę zobaczycie poniżej:

Być może Disney zdecyduje się jeszcze pokazać Coruscant – okazją może być chociażby serial The Mandalorian, gdzie widzieliśmy już miejsca znane z głównej Sagi. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA