search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Tragedia rodziny SKYWALKERÓW na imponującej fanowskiej grafice ze STAR WARS

Łukasz Budnik

8 grudnia 2020

REKLAMA

Zakończona w zeszłym roku chłodno przyjętym dziewiątym epizodem Saga Star Wars to głównie opowieść o rodzinie Skywalkerów. W Nowej nadziei poznajemy Luke’a, w kolejnej odsłonie dowiadujemy się, że Darth Vader to jego ojciec, a w Powrocie Jedi, że Leia i Luke to rodzeństwo. 16 lat po Epizodzie VI George Lucas powrócił do Sagi, aby zaprezentować widzom początek całej opowieści i przedstawić historię późniejszego Vadera, czyli Anakina Skywalkera. Rodziny tej nie zabrakło również w Nowej Trylogii.

Trzy pokolenia Skywalkerów nie miały w życiu łatwo. Już historia Anakina to prawdziwa tragedia – niewolnictwo na Tatooine, śmierć matki, miłość wbrew zasadom Jedi, obawa o utratę ukochanej, wreszcie – na skutek manipulacji Palpatine’a – przejście na Ciemną Stronę Mocy, doprowadzenie do upadku Zakonu Jedi, rozdzielenia Luke’a oraz Lei i śmierci Padme, a później olbrzymie okaleczenie i konieczność noszenia zbroi podtrzymującej funkcje życiowe. Choć Vader pod koniec życia wrócił na stronę dobra, wiele lat później Leia i Luke musieli mierzyć się z faktem, że Ben Solo przeszedł na Ciemną Stronę, przybierając pseudonim Kylo Ren i chcąc dokończyć dzieło swojego dziadka.

Tragedię rodziny Skywalkerów przedstawił na imponującej ilustracji popularny grafik posługujący się pseudonimem ultraraw26, uwzględniając na niej między innymi pojednanie Bena z Leią, do którego ostatecznie nigdy nie doszło. Grafikę zobaczycie poniżej, a na profilu autora więcej interesujących ilustracji.

Który ze Skywalkerów jest waszym ulubionym?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA