publicystyka filmowa

SPIDER-MAN, WONDER WOMAN, PREDATOR I INNE. Wszystkie filmy, które zmierzają na Comic-Con

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Już w ten czwartek rozpocznie się największe coroczne święto popkultury. San Diego Comic-Con, bo o tym wydarzeniu mowa, to jeden z największych i najważniejszych konwentów poświęconych komiksowi, filmowi i fantastyce na świecie. Od lat jest doskonałą okazją do spotkań z twórcami filmowymi i prezentacji materiałów ze zbliżających się produkcji. Wiele głośnych zwiastunów debiutuje właśnie w San Diego. 

Sprawdźmy, czego możemy spodziewać się w tym roku.

DC Films, czyli ostatnia szansa Warnera

DC Films nie jest w najlepszej sytuacji, a ogromny sukces Wonder Woman raczej nie zrównoważył niechęci do tego uniwersum, do której przyczyniły się Batman v Superman: Świt sprawiedliwości i Liga Sprawiedliwości. Studio postanowiło więc zagrać va banque i na tegorocznym Comic Conie promować wszystkie trzy znajdujące się obecnie w produkcji filmy poświęcone bohaterom znanym z komiksów DC Comics.

Najbliższą premiery produkcją jest, przeniesiony niedawno na tegoroczny grudzień, Aquaman. Film opowie historię przedstawionego w Lidze Sprawiedliwości bohatera, w którego ponownie wcieli się Jason Momoa. Poza tym w filmie zobaczymy m.in. Amber Heard, Nicole Kidman czy Patricka Wilsona. Za reżyserię odpowiedzialny jest – znany głównie z horrorów i chyba niestety najgorszej odsłony serii Szybcy i wściekli – James Wan. Na konwencie zaprezentowany zostanie pierwszy zwiastun filmu.

Kolejnym prezentowanym tytułem będzie Shazam!. Film opowiada historię chłopca, którego tajemniczy Czarodziej obdarowuje mocami zamieniającymi go w dorosłego superherosa. Chłopca zagra Asher Angel, w tytułowego bohatera wcieli się zaś Zachary Levi. Pierwsze zdjęcia i zapowiedzi twórców sugerują bardzo lekki ton produkcji. Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się już wkrótce, zwiastun Shazama! również zadebiutuje bowiem na tegorocznym Comic-Conie.

Z kolei w Wonder Woman 1984 poznamy dalsze losy granej przez Gal Gadot księżniczki Amazonek. Tytuł filmu zdradza czas akcji, a w produkcji oprócz pięknej izraelskiej aktorki powrócić nieoczekiwanie ma także Chris Pine. Do obsady dołączyli również Pedro Pascal i Kristen Wiig (jako przeciwniczka Wonder Woman – Cheetah). Za reżyserię ponownie odpowiadać będzie Patty Jenkins. Całkiem prawdopodobne, że podczas panelu poświęconemu produkcji zobaczymy pierwszy materiał filmowy z zapowiedzianego na przyszły rok obrazu.

Warner Bros. zaplanowało również specjalny pokaz tegorocznej animacji – Młodzi Tytani: Akcja! Film. Oficjalna premiera odbędzie się tydzień później – 27 lipca, w Polsce film zadebiutuje w kinach 10 sierpnia.

Spider-Man, czyli kolejne próby Sony

Sony Pictures mimo wypożyczenia postaci Spider-Mana do filmów Marvel Studios nie poddaje się i wciąż stara się zarobić dodatkowe pieniądze na prawach do tego świata. Obie zapowiedziane do tej pory produkcje związane z marvelowskim pajęczakiem promowane będą w San Diego.

Po pierwsze Venom, czyli solowy film o genezie i losach jednego z najbardziej lubianych przeciwników Spider-Mana. Za reżyserię produkcji odpowiedzialny jest Ruben Fleischer, znany ze świetnego Zombielandu i mniej udanego Gangster Squad. Pogromcy mafii. W tytułową rolę wcieli się sam Tom Hardy, a partnerować będzie mu Michelle Williams. Film premierę będzie miał w październiku, nie wiemy za to, jak dokładnie będzie prezentował się przygotowany na konwent panel. Ostatni zwiastun studio zaprezentowało w kwietniu tego roku.

Po drugie Spider-Man Uniwersum, czyli film poświęcony wprowadzonemu kilka lat temu do komiksów innemu Spider-Manowi – młodziutkiemu Milesowi Moralesowi. Film wykorzystywać ma też całkiem świeżą historię o Spider-verse, czyli alternatywnych rzeczywistościach. W związku z tym na ekranie zobaczyć mamy m.in. Spider-Gwen czy Spider-Mana Noir (w postać wcielać ma się Nicolas Cage!). Całość stanowi oryginalną i ciekawą animację. Za scenariusz produkcji odpowiada znany duet – Phil Lord i Christopher Miller. Również ten panel owiany jest tajemnicą.

Ostatnio dodane