Seriale TV

Z ARCHIWUM X. Wszystko, co musisz wiedzieć o 10 sezonach serialu. Jedyne takie opracowanie w polskim internecie!

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

POWRÓT DO WYBORU

Sezon 9

1. NOTHING IMPORTANT HAPPENED TODAY
Tagline: Nothing Important Happened Today
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

2. NOTHING IMPORTANT HAPPENED TODAY II
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

3. DAEMONICUS
Seria rytualnych zabójstw wydaje się być związana z kultem satanistycznym, podejrzenia Doggetta kierują się jednak w stronę charyzmatycznego profesora, osadzonego w zakładzie dla psychicznie chorych. Wiele wskazuje na to, iż posiadł on zdolność manipulowania umysłami na odległość i materializacji ektoplazmy. Reyes sugeruje, iż może to być przypadek opętania przez czyste zło.

4. 4-D
Tagline: erehT tuO si hturT ehT (The Truth is Out There wspak)
Monica Reyes nie żyje, Doggett postrzelony walczy ze śmiercią… Tak naprawdę jednak wszystko dzieje się w alternatywnej rzeczywistości. Podczas gdy Doggett ledwo żywy egzystuje pod aparaturą, Monica wpada na pomysł, iż mogło dojść do przecięcia się rzeczywistości faktycznej z alternatywną i przypuszczalny zabójca posiadł zdolność przemieszczania się między jednym wymiarem czasowym a drugim.

5. LORD OF THE FLIES
Pewien chłopiec zdaje się kontrolować zachowanie much i poddawać je swojej woli. Doggett i Reyes usiłują dojść, na ile jego działania są świadome.

6. TRUST NO 1
Tagline: They Are Watching
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

7. JOHN DOE
Zdarzyło się to kiedyś Mulderowi, czemu nie miałoby się zdarzyć Doggettowi, jego następcy… Doggett budzi się mianowicie gdzieś w Meksyku, nie pamiętając kompletnie kim jest i skąd się tam wziął. W przebłyskach powraca do niego wizja małego chłopca – to jego zamordowany syn.

8. HELLBOUND
Reyes bada sprawę zabójstw, których ofiary są żywcem obdzierane ze skóry. Podobne przypadki miały miejsce w latach sześćdziesiątych, a nawet wcześniej. Czy to możliwe, aby obecne ofiary były reinkarnacją ówczesnych zabójców? I czy Reyes również może mieć jakieś powiązanie z dawnymi wydarzeniami?

9. PROVENANCE
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

10. PROVIDENCE
Odcinek mitologiczny – kliknij aby przeczytać

11. AUDREY PAULEY
Monica Reyes po wypadku samochodowym przebywa w stanie śpiączki. Podczas gdy Doggett zamartwia się u jej wezgłowia, ona przebudza się w opuszczonym budynku o wyglądzie szpitala. Z dwóch innych obecnych tam pacjentów jeden wkrótce umiera. Tylko posługaczka pracująca na oddziale intensywnej terapii ma dostęp do świata, w którym przebywają dusze ludzi na granicy życia i śmierci… i tylko ona może przekazać Doggettowi wiadomość, iż ktoś bezprawnie eksperymentuje na chorych.

12. UNDERNEATH
Na wolność wychodzi aresztowany przed trzynastoma laty seryjny morderca. Analiza DNA wykazała bowiem, iż jest niewinny. Doggett, który osobiście schwytał maniaka, ma jednak wątpliwości co do wyniku tych badań. Wygląda na to, iż zabójca potrafi w zależności od potrzeb przyjąć postać dwóch różnych mężczyzn, zapewniając sobie tym samym żelazne alibi.

13. IMPROBABLE
Tagline: Dio Ti Ama (God Loves You)
Śledztwo wspólnie prowadzone przez Reyes i Scully. Reyes, specjalistka od morderstw rytualnych, sugeruje, iż kluczem do rozwiązania sprawy seryjnych śmierci jest numerologia. Scully odkrywa, iż na ciele każdej ofiary widnieje wypalony znak 666. Sytuacja robi się krytyczna, gdy obie agentki zostają uwięzione na ogromnym podziemnym parkingu, gdzie ukrył się również psychopatyczny morderca. Gościnnie pojawia się Burt Reynolds.

14. SCARY MONSTERS
Pewien mały chłopiec, trzymany w izolacji i zamknięciu przez swojego ojca, opowiada z przekonaniem, że jego matka padła ofiarą ataku przerażających potworów. Wszyscy uznają to za przejaw wybujałej wyobraźni dziecka. I faktycznie jest wybujała, ale w trochę inny sposób niż mogłoby się wydawać. Twory wyobraźni chłopca stają się prawdziwe, kiedy tylko je narysuje.

15. JUMP THE SHARK
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

16. WILLIAM
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

17. RELEASE
Odcinek, w którym Doggett wreszcie dowiaduje się prawdy o okolicznościach śmierci syna i zaznaje ostatecznego spokoju, gdy winnego tej zbrodni spotyka w końcu zasłużona kara, nawet jeśli niekoniecznie w majestacie prawa.

18. SUNSHINE DAYS
Mężczyzna wykazujący niezwykłe zdolności telekinetyczne wyraża zgodę na poddanie się dokładnym badaniom w Waszyngtonie. Czyżby wreszcie okazja na uzyskanie przekonującego dowodu co do faktycznego istnienia zjawisk paranormalnych i pozazmysłowych? Niekoniecznie: każde użycie telekinezy podkopuje zdrowie mężczyzny. W obawie o jego życie załoga Archiwum X odstępuje od przeprowadzania dalszych badań.

19. THE TRUTH (I i II)
Odcinek mitologiczny – kliknij, aby przeczytać

 

POWRÓT DO WYBORU

Ostatnio dodane