Sequele

SEQUELE – Zaginiony w akcji

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Zaginiony w Akcji
ROK PRODUKCJI: 1984
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Warner
REŻYSERIA: Joseph ZitoWYSTĄPILI:
Chuck Norris
M. Emmet Walsh
David Tress
Lenore Kasdorf
James Hong
Ernie Ortega
Pierrino Mascarino

Pułkownik James Braddock, ocalony z niewoli wietnamskiej, postanawia po 10 latach pomóc swym kolegom uwięzionym w obozach. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt brawurowo i odważnie prowadzi akcję do szczęśliwego końca. Typowy “reaganowski” film o wojnie w Wietnamie. Dla miłośników radosnego “aktorstwa” Chucka Norrisa z najlepszych czasów jego kariery. Toporne jest tu wszystko, od scenariusza, przez zdjęcia, muzykę i aktorstwo. Od biedy (pewnie z duuużego sentymentu) można obejrzeć.

TYTUŁ POLSKI: Zaginiony w Akcji 2: Początek
ROK PRODUKCJI: 1985
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Warner
REŻYSERIA: Lance HoolWYSTĄPILI:
Chuck Norris
Soon-Tek Oh
Steven Williams
Bennett Ohta
Cosie Costa
Joe Michael Terry
John Weasley

Ze specjalną misją wyrusza płk Braddock na front działań wojennych w Wietnamie. Niestety, śmigłowiec wraz z całą jego grupą zostaje zestrzelony i wszyscy uczestnicy wzięci do niewoli. Obozem, w którym Amerykanie są więzieni, dowodzi demoniczny pułkownik Yit. Wkrótce dochodzi do buntu i próby ucieczki. Film ten to prequel pierwszej części, co nie zmienia faktu , że jest bardzo słaby. Wszystko jest pozbawione odrobiny realizmu, papierowe, bezbarwne i sztuczne. Dla fanatycznych miłośników Chucka Norrisa, i polityki proreaganowskiej.

TYTUŁ POLSKI: Braddock: Zaginiony w Akcji III
ROK PRODUKCJI: 1988
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Warner
REŻYSERIA: Aaron NorrisWYSTĄPILI:
Chuck Norris
Aki Aleong
Roland Harrah III
Miki Kim
Yehuda Efroni
Ron Baker
Floyd Levine

W trakcie ewakuacji z Wietnamu Braddock przeżywa osobistą tragedię. Bez śladu znika jego wietnamska żona. Po latach dowiaduje się, że jednak,  wraz z jego 12-letnim synem, wciąż żyje. Bezzwłocznie wyrusza w kolejną niebezpieczną misję , aby odzyskać rodzinę. Tym razem jego przeciwnikiem jest generał Quoc. Poprzednie części z niemałym trudem można obejrzeć, jednak ta część to po prostu katusze. Ciężkostrawne, patetyczne, żałosne. Można jedynie mocno przymrużyć oko i się trochę pośmiać.

CIEKAWOSTKI:

  • Część druga to prequel.
  • Trzecią część cyklu wyreżyserował Aaron Norris, który jest bratem gwiazdy kina akcji Chucka. Później jeszcze kilkakrotnie połączyli swe “umiejętności” (m.in. serial Walker, Texas Ranger).
  • W ostatniej części jeden z bohaterów nosi znajome nazwisko Polanski.
  • Scenariusz do Braddock: Missing In Action III współtworzył sam Chuck Norris.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Chuck Norris zakończył już karierę aktorską, więc na szczęście już nie.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Ostatnio dodane