Sequele

SEQUELE – Spotkanie

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Spotkanie
ROK PRODUKCJI: 1996
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Imperial
REŻYSERIA: David Twohy
WYSTĄPILI:

Charlie Sheen
Lindsay Crouse
Richard Schiff
Ron Silver
Teri Polo
Alan Coates
Phyllis Applegate

Pracownik NASA, utalentowany Zane Ziminski, odbiera pewnego dnia dziwny sygnał radiowy pochodzący spoza układu słonecznego. Informuje o tym przełożonych i z miejsca zostaje wyrzucony z pracy. Okazuje się, że sygnały mogą być nadawane przez inteligentne formy życia. Prowadząc śledztwo na własną rękę, kieruje się do Meksyku skąd odebrał bardzo podobny sygnał. W tajemniczych okolicznościach ginie jego kolega z pracy… Cienkie jak barszcz, pozbawione emocji, napięcia i tempa pseudofilmidło. Film dość wyraźnie inspirowany serialem “The X-Files“, pozbawiony precyzji i lekkości. Jedyny atut to w miarę rozpoznawalne twarze aktorów. Jest Charlie Sheen, pałętający się czasem w B-produkcjach Ron Silver oraz znana z ostatnich odcinków serialu “Przystanek Alaska” Teri Polo. Gdyby nie sequel mógłbym nazwać film gniotem.

TYTUŁ POLSKI: Spotkanie 2
ROK PRODUKCJI: 1998
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Monolith
REŻYSERIA: Kevin S. Tenney
WYSTĄPILI:

Patrick Muldoon
Jane Sibbett
Michael Sarrazin
Catherine Blythe
Michael Scherer
Larry Day
Steve Adams

Jack Addison po tym jak dowiaduje się o śmierci swego brata na Alasce, otrzymuje dziwną przesyłkę z informacjami dotyczącymi inwazji obcych istot na ziemię. Identyczne w treści otrzymują poza Jackiem jeszcze reporterka Bridget oraz kilku naukowców. Informacje Zane’a dotyczą pewnego urządzenia, które może przeszkodzić w realizacji swych niszczycielskich planów przez obcych. Jack podejmuje się uratowania świata. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to gniot pierwszego sortu. Braki budżetowe widać na każdym kroku, aktorstwo swą miernotą rozkłada na łopatki, żałosny scenariusz dopełnia tragedii. Tempo w ani jednej minucie nie rozkręciło się a napięcia nie stwierdziłem. Film dla prawdziwych masochistów.

CIEKAWOSTKI:

  • Nikt z oryginalnej obsady nie pojawił się w sequelu.
  • Wykorzystując swą pozycję (stołek reżyserski) David Twohy obsadził w jednym z epizodów w pierwszej części filmu swego brata Kena.
  • Reżyser sequela Kevin S. Tenney był jeszcze bardziej “cwany” i sam zagrał maleńką rólkę reportera.
  • Część druga w niektórych krajach była wydana pod tytułem “Arrival II”.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Proszę, nie…

Tekst z archiwum film.org.pl

 

Ostatnio dodane