Sequele

SEQUELE – Pinokio

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Pinokio
ROK PRODUKCJI: 1996
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Vision
REŻYSERIA: Steve Barron
WYSTĄPILI:

Martin Landau
Jonathan Taylor Thomas
Genevieve Bujold
Udo Kier
Bebe Neuwirth
Rob Schneider

Lalkarz Geppetto jest uznanym rzemieślnikiem-artystą, pragnącym mieć syna. Pewnego dnia tworzy z wyjątkowego drzewa lalkę, która niespodziewanie ożywa. Pinokio uczy się życia. Uczęszcza do szkoły, spotyka się z kolegami i ze wszystkich sił chce zostać chłopcem. “Po drodze” uczy się, że kłamstwo nie popłaca… Klasyczna opowieść dla dzieci nie zachwyca. Nie ma w niej magii, trudno poczuć sympatię do Pinokia (jak to było w przypadku disney’owskiej wersji). Film zwyczajnie nudzi, nawet w materii technicznej spece od efektów nie popisali się. In plus można zaliczyć jedynie rolę seniora Martina Landau.

TYTUŁ POLSKI: Pinokio: Nowe Przygody
ROK PRODUKCJI: 1999
DYSTRYBUCJA W POLSCE: Vision
REŻYSERIA: Michael Anderson
WYSTĄPILI:

Martin Landau
Udo Kier
Gabriel Thomson
Gemma Gregory
Warwick Davis
Sarah Alexander

Szczęśliwi Geppetto i Pinokio wpadają w tarapaty za sprawą Madame Flambeau. W wyniku jej knowań, najpierw Pinokio a następnie Geppetto zostają zamienieni w lalki. Co ciekawe taka “rola” bardzo przypada do gustu lalkarzowi. Jego przybrany “syn” z pomocą przyjaciół próbuje wszystko odkręcić. Kontynuacja jest już niemal niestrawna. Landau prawie na ekranie się nie pokazuje, historia – mimo, iż bardzo fantazyjna – pozbawiona jest bajkowości. Z ekranu zawiewa tandetą. Film przeznaczony wyłącznie dla dzieci, i to bardzo małych.

CIEKAWOSTKI:

  • Swoje role w sequelu powtórzyli jedynie Martin Landau i Udo Kier.
  • W części 2 zagrał Warwick Davis, nadworny karzeł Hollywood, popularny m.in. z serii 5 filmów “Leprechaun” czy widowiska fantasy “Willow“.
  • Pierwszy film o Pinokiu w Europie pokazywany był w krótszej o 2 minuty wersji w stosunku do rynku amerykańskiego.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Nie wiem nic…

Tekst z archiwum film.org.pl

 

Ostatnio dodane