Sequele

SEQUELE – Oddział widmo

Autor: Tomasz Urbański
opublikowano

TYTUŁ POLSKI: Oddział Widmo
ROK PRODUKCJI: 1997
DYSTRYBUCJA W POLSCE: brak
REŻYSERIA: Jon CassarWYSTĄPILI:
Hulk Hogan
Carl Weathers
Shannon Tweed
Martin Kove
Trevor Goddard
Christopher Douglas
Billy Blanks

Podczas akcji oddziału Navy SEALs w San Dominico przeciw szefowi kartelu narkotykowego Carlosowi Gallindo dochodzi do tragicznej sytuacji. Okazuje się, że komandosi pod dowództwem Mike’a McBride’a zostali zdradzeni. W wyniku strzelaniny ginie dwóch znakomitych żołnierzy, a reszcie pomaga nieoczekiwanie agentka służb specjalnych Hunter Wiley. Fabuła, jak widać, nie grzeszy oryginalnością. Nie dość tego, jest to telewizyjna produkcja, więc o ograniczonym budżecie, ale z niezłą obsadą (nie chodzi mi tu bynajmniej o niuanse gry aktorskiej, a raczej jako taką popularność) i widać to na każdym kroku. Sceny akcji dość toporne. Hulk Hogan, czyli gość nie od gadania i przemyśleń, ale od łupanki, wygląda na “prawdziwego ułoma” 🙂 – to powinno dać obraz całości.

TYTUŁ POLSKI: Oddział Widmo II: Atak Na Górę Śmierci
ROK PRODUKCJI: 1998
DYSTRYBUCJA W POLSCE: brak
REŻYSERIA: Jon CassarWYSTĄPILI:
Hulk Hogan
Carl Weathers
Shannon Tweed
Martin Kove
Mike White
Gerard Plunkett
Lisa Schrage

Kolejna misja oddziału Navy SEALs pod dowództwem Mike’a McBride’a polega na odnalezieniu pewnej porwanej dziewczyny. Podejrzenia padają na tajemniczego, ale bezwzględnego doktora Sarkisiana, który dysponuje sporą ilością śmiercionośnej broni chemicznej. Jednak odwaga, męstwo i poświęcenie Roya, Hunter, Andy’ego, Dereka i ich dowódcy, które mają we krwi, pozwala na zakończenie akcji sukcesem. To, co napisałem o poprzedniej części proszę tylko zmultiplikować 🙂 Jak przystało na sequel, wszystkiego jest tutaj więcej, a powaga z jaką nakręcono te filmy nie pozwala spokojnie przejść obok nich 🙂

CIEKAWOSTKI:

  • Pierwsza część pojawiała się tez pod tytułem Assault on Devil’s Island.
  • Czasem można spotkać drugą część filmu z innym podtytułem, którym jest Hunt For The Death Merchant.
  • Hulk Hogan to wielka amerykańska gwiazda wrestlingu, “sportu”, który w Europie wcale się nie przyjął. W połowie grywał z reguły siebie gościnnie w kilku produkcjach kinowych, a od paru dobrych lat ubzdurał sobie, że jest aktorem i niesmaczy kinomaniaków swym “talentem” w filmach – głównie telewizyjnych – już w rolach pierwszoplanowych.
  • Shannon Tweed to była dziewczyna miesiąca magazynu “Playboy”, która swego czasu namiętnie grywała w thrillerach erotycznych klasy B.

CZY BĘDZIE KOLEJNA CZĘŚĆ?

Całkiem możliwe, bo scenariuszy do skopiowania takiego kina akcji jest bez liku. Natomiast w sieci o tym nic nie słychać.

Tekst z archiwum film.org.pl.

 

Ostatnio dodane