Ranking

Najbardziej DOCHODOWE filmy ANIMOWANE w HISTORII

Autor: Filip Pęziński
opublikowano

Miejsce 5. Gru, Dru i Minionki

1 034 799 409 dolarów

gru-dru-i-minionki

Tuż za podium plasuje się trzecia część serii rozpoczętej przez Jak ukraść księżyc, a przy tym druga obecna w tym zestawieniu. Gru, Dru i Minionki stanowi jak na razie ostatnią część dochodowej marki, a przy tym najgorzej oceniany obraz głównej serii. Czy włodarze studia bardziej skupili się na ocenie ich filmu niż na wynikach finansowych? Absolutnie nie, zapowiedziano już czwartą część serii oraz kontynuację Minionków.

Miejsce 4. Toy Story 3

1 066 969 703 dolary

toy-story-3

Zaryzykuję stwierdzenie, że nie tylko najlepsza część Toy Story, ale też najlepszy film w całym tym zestawieniu uplasował się w rankingu dochodowym tuż za podium. Toy Story 3 to wzruszający i sentymentalny finał przygód Chudego i jego przyjaciół. A przynajmniej jako taki się prezentował, bo w tym roku premierę ma mieć czwarta odsłona. Czy warto było wracać do serii? Przekonamy się już na początku sierpnia tego roku.

Miejsce 3. Minionki

1 159 398 397 dolarów

Minionki

Pierwsze miejsce na podium otwiera kolejna z trzech obecnych tu odsłon świata Gru i Minionków. Najbardziej dochodowym filmem marki okazuje się spin-off w całości poświęcony właśnie tym charakterystycznym żółtym postaciom. Trudno się dziwić, bo marketingowa i komercyjna siła stworków przekracza wszelkie granice rozsądku. Szkoda tylko, że sam film pozostaje najgorzej ocenianą przez krytykę odsłoną serii. Jak widać, negatywne recenzje bledną czasem w obliczu udanego marketingu. Sequel, o czym już wspominałem, w drodze.

Miejsce 2. Iniemamocni 2

1 242 805 359 dolarów

Kolejny długo wyczekiwany sequel Pixara na tej liście. Reżyser Brad Bird kazał czekać fanom oryginału czternaście lat, zanim poznali dalsze losy rodziny Iniemamocnych. Czy było warto? Głosy są mocno podzielone, ale jedno jest pewne – każdy chciał mieć w tym temacie swoje zdanie, a Iniemamocni 2 niemal stali się najbardziej dochodową animacją w historii. Chociaż wśród braci i sióstr z Pixara nie mieli konkurencji.

Miejsce 1. Kraina lodu

1 276 480 335 dolarów

Najbardziej dochodowym filmem animowanym w historii okazuje się ogromny hit Disneya z 2013 roku – Kraina Lodu. Ta przepiękna historia sióstr księżniczek nie tylko pozostaje jak na razie bezkonkurencyjna w kategorii najbardziej dochodowych filmów animowanych, ale też świetnie radzi sobie w ogólnym rankingu box office’u – dziś z wynikiem 1,276 miliarda dolarów wpływów stanowi czternasty najbardziej dochodowy film w historii kina. Pod koniec roku w kinach zobaczymy drugą część przygód Anny i Elsy. Czy uda się pobić wynik pierwowzoru?

Ostatnio dodane