Ranking

Głosujemy na NAJLEPSZE HORRORY XXI WIEKU!

Autor: REDAKCJA
opublikowano

Z okazji zbliżających się dziadów, samhain, dia de muertos, zaduszek i tych, jak im tam, halloween – głosujemy na 10 najlepszych straszydeł XXI wieku! 

Parę miesięcy temu wybieraliśmy najlepsze filmy SF tego wieku, potem powstał ranking filmów wojennych i wyniki tych głosowań wciąż rozgrzewają wielu komentujących. Bo wiadomo, kino gatunkowe budzi dużo emocji, ma swoich wiernych fanów, którzy nie zawsze zgadzają się z głosem mas (zawsze to ok. 100 osób); i odwrotnie, nie zawsze masy potwierdzają renomę najbardziej docenianych przez fanów filmów. Z horrorami, mamy nadzieję, będzie podobnie. Bo to bardzo popularny gatunek i jednocześnie niezbyt doceniany przez filmoznawcze gremia, nieobecny na prestiżowych festiwalach. Spróbujmy więc wspólnymi siłami stworzyć ranking horrorów, który będzie przewodnikiem po tym, co w tym gatunku najlepsze. I najstraszniejsze.

Filmów było wiele – o nawiedzonych duchach, lalkach i dziewczynkach; o demonach, diabłach i duchach; o zombiakach, o genetycznie i fizycznie zmodyfikowanych potworach; o seryjnych mordercach w konwencji slasherowej, mocno krwawej i dosłownej. Było sporo tytułów w konwencji SF, było kilka komedii i animacji oraz dramatów psychologicznych. Nie można zapomnieć o kinie klasy B, C i Z, które również jest wypełnione cudacznymi przerażaczami. I spośród tego wszystkiego wybierzemy najlepsze, najwartościowsze horrory tego wieku.

Zasady głosowania:

Gatunek: horror
Kraj pochodzenia: dowolny
Forma: film długometrażowy (aktorski lub animacja)
Premiera światowa: 2001 – dzisiaj
Termin: do soboty 22.10 godz. 23:59

Dwie świetne listy w ramach podpowiedzi (z wieloma ułomnymi tytułami, ale cóż, liczę na zdrowy rozsądek – nie wszystko, co straszne, jest horrorem).

Lata 2001-2010
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_horror_films_of_the_2000s

Lata 2011 – dzisiaj
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_horror_films_of_the_2010s

To jedynie podpowiedź. Nie jest to zamknięta lista i jeśli chcecie dorzucić coś od siebie – śmiało.
Możecie również (zachęcamy do tego z całą energią!) wpisać komentarz od siebie uzasadniający wybór.

Prosimy o polskie tytuły filmów!
Głosować można przez formularz poniżej lub klikając TUTAJ.

Ostatnio dodane