Ranking

FILMY IDEALNE NA KACA. Gdy głowa nie pracuje…

Autor: Szymon Skowroński
opublikowano

O dwóch takich, co poszli w miasto

Konstrukcja tego filmu jest idealna na kaca. Dwóch zjaranych kumpli rusza w miasto, a celem ich wyprawy jest bar szybkiej obsługi, oferujący najlepsze hamburgery. Po drodze czeka ich sporo dziwacznych przygód. Jeśli prześpicie lub przegapicie część z nich, nic się nie stanie. Nie stracicie nic z przesłania filmu, nie ominie was żadna misternie rozpisana i zainscenizowana scena. Harold i Kumar i tak trafią do knajpy i zajedzą kosmiczny głód (i nie sądzę, żeby ta wiadomość była jakimś nieuczciwym spoilerem).

Wysyp żywych trupów

To film nie tylko na kaca – to film o kacu. Główny bohater, stały bywalec pubu Winchester, budzi się pewnego szarego ranka z potężnym bólem głowy i suchością w gardle. Wszystko wokół wydaje się być takie, jak co dzień – smętni sąsiedzi, nierozmowni sklepikarze, włóczący się przechodnie… z tą jedną drobną różnicą, że kac Shauna przypadł na… apokalipsę zombie.

Film Edgara Wrighta w sprytny sposób łączy i przewraca do góry nogami ograne chwyty komedii i horroru, oferując widzowi świeży i zaskakującą i inteligentny miks obu tych gatunków. Rozruszał również kariery reżysera oraz głównego aktora i współscenarzysty – Simona Pegga, którzy obecnie święcą wielkie triumfy w Hollywood. Wysyp jest filmem wielokrotnego użytku, który nie nudzi oglądany ani pierwszy, ani dziesiąty raz.

Czterdziestoletni prawiczek

Solidna porcja śmiechu z całkiem mądrą, życiową refleksją. Pierwsza główna rola Steve’a Carella, świetne epizody Jane Lynch, Setha Rogena, Paula Rudda i znakomity scenariusz Judda Apatowa to wystarczające argumenty, by zapoznać się z tym tytułem. Film dobrze leczy ból głowy i pozwala zapomnieć o problemach dnia codziennego, a metody podrywu stosowane przez bohaterów można wypróbować na kolejnej imprezie. I leczyć kaca we dwoje.

Życie biurowe

Chyba każdy czasem marzy postąpić tak, jak główny bohater Życia biurowego – Pete Gibbons. Zamiast zrywać się z łóżka z samego rana i gnać do biura, by wykonywać bezsensowną, nikomu niepotrzebną pracę, a potem wracać z niej do nudnego, nikomu niepotrzebnego życia – po prostu wrzucić na luz, porządnie się wyspać, wpaść na chwilę do korporacji, wypić kawkę, pomarudzić na wiecznie niezadowolonego managera, spędzić większość dnia w pobliskiej knajpie, flirtując z uroczą kelnerką i mieć do tego wszystkiego odpowiedni dystans.

Film Mike Judge’a jest zaskakująco aktualny po niemal dwudziestu latach od swojej premiery i oferuje zjadliwą satyrę na korporacyjny styl życia. Jest zabawny i pełen luzu oraz na pewien sposób – inspirujący i motywujący. Idealna mieszanka na trudy dnia następnego.

Kac Vegas

Już w momencie premiery komedia Todda Phillipsa zjednała sobie rzesze fanów i do dziś film pozostaje niekwestionowanym królem kinowego kaca. Przygody fajtłapowatych przyjaciół, poszukujących po imprezie w Las Vegas swojego zaginionego przyjaciela (którego ślub ma się odbyć następnego dnia) przynoszą potężną porcję niedojrzałych dowcipów i niepoprawnych zachowań. Ekranowa chemia między Bradleyem Cooperem, Edem Helmsem i Zachem Galifianakisem nie ma sobie równych. Unikajcie dwóch sequeli!

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane