Ranking

Czym zaskoczy nas drugi sezon STRANGER THINGS? Poznaj 7 najciekawszych teorii fanów

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Już niedługo, bo 27 października, premierę mieć będzie drugi sezon przebojowego serialu Stranger Things. Kampania promocyjna rozkręca się na dobre, w sieci dostępny jest już zwiastun, są też plakaty. Twórcy zdradzili także, że po czwartym sezonie serial zakończy emisję. Ale nie psujmy sobie humoru, czekając na kolejne przygody grupki nastolatków. Teraz interesować nas powinno tylko to, czym ciekawym zaskoczą nas bracia Duffer tym razem.

Pierwszy sezon zostawił widzów z dużą liczbą pytań i wątpliwości. Wielu fanów, trochę z nudów, trochę z fascynacji, snuje teorie dotyczące fabuły popularnej produkcji Netflixa, niejako przewidując, co nas czeka w drugim sezonie. Przyczynkiem do tego stało się ujawnienie przez twórców tytułów nowych odcinków. Fani wierzą, że zdradzają one istotne elementy nowej historii. Z tego wszystkiego wybrałem najciekawsze teorie i przewidywania tyczące się nadchodzącego drugiego sezonu Stranger Things. Może macie coś do dodania?

1. Jedenastka żyje, ale nie ma się dobrze

Fani wierzą, że przeszłość Jedenastki może ujawnić wiele ciekawych faktów.

Jak pamiętamy, małomówna bohaterka zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Nie wiadomo, czy żyje, czy też znajduje się gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią, w innym wymiarze – zwanym w serialu drugą stroną. Według fanów Jedenastka przeżyła swoją konfrontację z Demogorgonem, ale odbyło się to kosztem przejęcia części jestestwa potwora. W nowym sezonie będziemy także mieli okazję dowiedzieć się więcej o przeszłości bohaterki, co zasugerowali zresztą sami twórcy. Fani wierzą, że przeszłość Jedenastki może ujawnić wiele ciekawych faktów, jak choćby to, że bohaterka… jest córką Hoopera.

___________________

2. Strzeżcie się nowego potwora!

Gdy przyjrzymy się grze Dungeons & Dragons, w którą grywają główni bohaterowie, i skonfrontujemy spostrzeżenia z plakatem nadchodzącej kontynuacji, nie będziemy mieć wątpliwości co do tego, jaki potwór tym razem będzie siać strach. To Thessalhydra, gigant niczym wyjęty z wyobraźni Lovecrafta, przypominający w dodatku mityczną hydrę. Fani są pewni – tym razem Hawkins spotka o wiele większe zagrożenie.

___________________

3. Zakochana para, Nancy i Jonathan

Nie trzeba być fanem serialu, by domyślić się, jak prawdopodobnie potoczy się historia trójkąta Nancy, Steve i Jonathan. Owszem, sezon pierwszy Nancy zakończyła w objęciach Stevena, który ostatecznie odkupił swoje grzechy, ale wielu fanów i tak uważa, że jest to sytuacja tymczasowa, bo chłopak ponownie zawiedzie. Jonathan czeka na swój ruch i z pewnością tym razem lepiej wykorzysta nadarzającą się okazję. Jeśli tylko choć na moment odłoży ten aparat fotograficzny.

___________________

4. Barb wróci

Sposób, w jaki scenarzyści pozbyli się postaci Barb, był trudny do przyjęcia dla widza, gdyż była to jedna z tych postaci, która nie zasługiwała na zło, które ją spotkało. Możliwe więc, że jej zniknięcie ze spektaklu było tylko mydleniem oczu widza. Albo Barb powróci we wspomnieniach – w ramach śledztwa prowadzonego w celu wyjaśnienia okoliczności jej zniknięcia – albo fizycznie, jako… potwór. Tak, fani przypuszczają bowiem, że opisywana w punkcie trzecim kreatura, widoczna w zwiastunie i na plakacie, to właśnie dawna koleżanka Nancy.

___________________

5. Will nie jest sobą

Podobnie jak w wypadku Jedenastki, także Will mógł przejąć coś z Demogorgona. Fani podejrzewają nawet, że widziany w zajawkach nowego sezonu Will nie jest faktycznie Willem, a jego sobowtórem. Jak to możliwe? A tak, że prawdziwy Will prawdopodobnie wciąż tkwi po drugiej stronie. Teoria ta zbudowana jest na cytacie z doktora Brennera, wedle którego główni bohaterowie pomimo usilnych starań tak naprawdę nigdy nie znajdą Willa.

___________________

6. Hooper przeszedł na ciemną stronę mocy

Dzielny Hooper zakończył sezon pierwszy w towarzystwie szarych eminencji zaciągających go do samochodu. Jest kilka możliwości pokierowania losami szeryfa. Albo zostanie namówiony do wejścia w sidła organizacji w zamian za bezpieczeństwo Willa, albo też udając lojalność, będzie ją skrycie infiltrował. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że będzie robił wszystko, by prawda o wydarzeniach znanych z sezonu pierwszego nie wyszła na jaw – zasugerowali to już sami twórcy. W ten sposób uchroni dzieciaki. Gdy więc na wokandzie pojawi się sprawa Barb, Hooper prawdopodobnie będzie grał na zwłokę, mącąc śledztwo jak tylko może.

___________________

7. Druga strona to przyszłość Hawkins

Część akcji pierwszego sezonu rozgrywała się w innym wymiarze, czyli po tak zwanej drugiej stronie, stanowiącej alternatywną, przerażającą rzeczywistość. Nie inaczej będzie w drugim sezonie, co widać także w zwiastunie. Ale czym tak naprawdę jest ten inny wymiar? Fani nie mają wątpliwości – to nie tyle alternatywna rzeczywistość, co przyszłość miasteczka Hawkins. Jedenastka przyczyniła się do stworzenia wyrwy w czasoprzestrzennym kontinuum. Los miasteczka pozostaje zatem w rękach bohaterów, gdyż zmieniając teraźniejszość, wpłyną także na przyszłość.

To jak, czekacie na nowe przygody tej zgranej ekipy?

korekta: Kornelia Farynowska

Ostatnio dodane