search
REKLAMA
Zestawienie

Pytania, na które NIE ODPOWIEDZIANO w serialu PRZYJACIELE

“Przyjaciele” zostawili widzów z pytaniami – oto kilka z nich.

Łukasz Budnik

11 lipca 2021

przyjaciele pytania
REKLAMA

Podczas wyemitowanego w tym roku ponownego spotkania obsady serialu Przyjaciele, aktorzy zostali spytani o to, jak według nich potoczyły się losy ich bohaterów. To nie jedyne pytanie, jakie można sobie zadać po seansie serialu – fani przez lata poruszyli rozmaite kłopotliwe kwestie, które pozostawili po sobie Przyjaciele. Poniżej wymieniamy część z nich.

Co z rodziną Phoebe?

Phoebe w trakcie serialu bardzo zależało, aby spotkać swoich biologicznych rodziców – gdy w końcu jej się to udało, w przypadku każdego z nich spotkanie było emocjonalne i ucieszyło bohaterkę. Tym bardziej trudno wyjaśnić, dlaczego w kolejnych sezonach ślad o nich zniknął i nie pojawili się nawet na ślubie Phoebe i Mike’a. Podobnie sprawa ma się z jej siostrą Ursulą – nigdy nie dowiadujemy się, czy siostry doszły do porozumienia, choć można zapewne założyć, że nie. Na ślubie Phoebe nie ma zresztą także Franka i Alice, choć przecież Phoebe była ich surogatką.

Co z Benem?

Nie wiadomo także, co stało się z synem Rossa w późniejszych sezonach – w pewnym momencie Ben po prostu zniknął z serialu i nie uczestniczył w ważnych wydarzeniach w życiu ojca. Nie było go nawet na jego ślubie z Emily (choć tu być może problemem byłaby podróż do Londynu). Co ciekawe, Ben nigdy nie poznał też Emmy, córki Rossa i Rachel. Fani snuli teorie, że Rossowi zostały odebrane prawa do opieki nad synem, choć wątek ten nigdy nie został jakkolwiek wspomniany w samym serialu.

Dlaczego przyjaciele się nie pamiętają?

W słynnym odcinku drugiego sezonu The One with the Prom Video przyjaciele oglądają film nakręcony przez ojca Rossa i Moniki, na których widzimy młodsze wersje niektórych bohaterów. Sensacją dla bohaterów jest fakt, że Monica za młodu była otyła – Chandler nawet mało subtelnie sobie z tego żartuje, a ze sceny wynika, że pierwszy raz widzi przyjaciółkę w takim wydaniu. Tymczasem retrospekcje w kolejnych sezonach jasno pokazują, że Monica i Chandler znali się jeszcze w czasach szkolnych. To samo zresztą można odnieść do Rachel – ona i Chandler na początku serialu zdają się nie pamiętać swoich spotkań sprzed lat, choć mieli nawet okazję się pocałować. Z jakiego powodu?

Ile właściwie lat mają bohaterowie?

friends glosowanie 3

Kwestia urodzin i wieku bohaterów była dla twórców najwyraźniej wyjątkowo kłopotliwa, bo trudno w jej przypadku o konsekwencję. Choć teoretycznie jeden sezon to także jeden rok z życia przyjaciół, Ross przez trzy sezony twierdzi, że ma 29 lat. Monica w trakcie siedmiu sezonów postarzała się zaledwie o cztery lata (w pierwszym mówi, że ma 26, a w siódmym, że skończyła 30), a Joey, który teoretycznie jest najmłodszy z grupy, obchodzi 31. urodziny jeszcze zanim Rachel ma trzydziestkę. Trudności sprawia też dopasowanie bohaterom miesiąca urodzenia. W czwartym sezonie Ross mówi Guntherowi, że jego urodziny przypadają w grudniu. Kilka sezonów później (w dziewiątym), sprawa ma się już jednak inaczej – podczas wypełniania formularzy w szpitalu, Geller stwierdza, że urodził się 18 października. Co ciekawe, jeszcze w pierwszym sezonie można wyliczyć, że urodziny Rossa powinny być w marcu – gdy Chandler i Joey w październiku dają mu prezent urodzinowy, Ross mówi, że urodziny obchodził siedem miesięcy wcześniej. Podobna niekonsekwencja występuje w przypadku Rachel. Z czwartego sezonu dowiadujemy się, że bohaterka urodziła się 5 maja, jednak w sezonie siódmym policjant, który zatrzymuje Rachel, zagaduje ją, że jest ona Wodnikiem. Oznaczałoby to, że urodziła się albo w drugiej połowie stycznia, albo na początku lutego. Miejmy nadzieję, że przynajmniej sami bohaterowie w końcu

Co z pracą Rachel?

filmorgpl friends 6

Wysiadając z samolotu w finale serialu, Rachel decyduje się na porzucenie życia w Paryżu, a co za tym idzie – prawdopodobnie także pracy. Jej współpraca z Ralphem Laurenem nie skończyła się pomyślnie, zatem niewykluczone, że bohaterce trudno byłoby znaleźć kolejne stanowisko w firmie zajmującą się modą. Rzuca to trochę cienia na pozytywne zakończenie wątku jej i Rossa.

Przeszłość Phoebe

friends przyjaciele 3

W trakcie serialu Phoebe niejednokrotnie wspomina o swojej trudnej przeszłości, gdy żyła na ulicy. W jednym z odcinków dowiadujemy się też, że bohaterka ma kartotekę i zrobiła w życiu nieco “dziwnych rzeczy”. Niestety wyczyny Phoebe do samego końca serialu pozostają tajemnicą – twórcy nigdy nie zdradzają nam, co też Phoebe robiła w latach przed Przyjaciółmi.

Ross i Carol

przyjaciele ross

Na początku serialu zasugerowano, że Ross rozstał się z Carol niedługo przed rozpoczęciem akcji Pilota. Tymczasem w odcinku The One with the Flashback widzimy, że to już rok wcześniej bohater dowiedział się o romansie żony z Susan. Czy wówczas postanowili sobie dać szansę i przetrwali kolejny rok? A może to jednak wyłącznie niekonsekwencja scenarzystów?

Kanapa

friends couch

Bohaterowie w niemal każdym odcinku przesiadują w Central Perk, zajmując kultową kanapę. Jakim sposobem jest ona dla nich zarezerwowana na wyłączność właściwie 24/7? Teorie fanów mówią o tym, że to Gunther pilnował im miejsca, aby przypodobać się Rachel. Z kwestii tej żartują sobie sami twórcy – w jednym z odcinków przyjaciele zastają kanapę zajętą, co wzbudza ich konsternację.

Co z mieszkaniem?

friends przyjaciele 6

Nie jest to oczywiście najbardziej istotna kwestia z tego zestawienia, ale mimo to porusza wyobraźnię – kto przejmie mieszkanie po Monice i Chandlerze? W ostatniej scenie bohaterowie zostawiają sobie klucze w środku i wychodzą, ale twórcy nie sugerują, czy zaraz wprowadzi się tam ktoś inny. Pamiętajmy, że w mieszkaniu naprzeciw wciąż mieszka Joey (do czasu wyprowadzki do Los Angeles, co widzieliśmy w nieudanym spin-offie Joey) – czy miał okazję poznać nowych znajomych?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA