search
REKLAMA
News

Policzono, kto z głównej obsady PRZYJACIÓŁ miał najwięcej czasu ekranowego

“Przyjaciele” wciąż cieszą się sympatią widzów.

Łukasz Budnik

26 lipca 2022

TCDFRIE EC228
REKLAMA

Choć od zakończenia serialu Przyjaciele minie w tym roku 18 lat, sitcom wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Wyemitowany w zeszłym roku program Spotkanie po latach wywołał wiele dyskusji i przyciągnął widzów, którzy z sentymentem oglądali aktorów spacerujących po dawnych planach i wspominających czasy kręcenia serialu. 

Choć twórcy poświęcali podobną uwagę wszystkim postaciom, niektóre z nich miały więcej czasu ekranowego. Która najwięcej? Sprawdzono to za pomocą algorytmu opracowanego tak, aby rozpoznawał twarze. Rezultat? Na przestrzeni całego serialu to Ross grany przez Davida Schwimmera pojawiał się na ekranie najczęściej. Tuż za nim uplasowała się Rachel (Jennifer Aniston), a później Chandler (Matthew Perry). Na kolejnych miejscach byli Joey (Matt LeBlanc) oraz Monica (Courteney Cox), a na końcu Phoebe (Lisa Kudrow). Poniżej filmik, na którym zobaczycie, jak zmieniała się ilość czasu ekranowego wraz z przebiegiem serialu (pamiętajmy jednak, że w związku z tym, że liczył to automat, wyliczenia mogą nie być w stu procentach prawidłowe).

W 2017 roku w sieci pojawiło się nawet bardziej zaawansowane badanie, w którym wyliczono między innymi, ile kwestii miała dana postać w serialu lub ile razy pojawiała się na ekranie (osobno sama i w towarzystwie). Także wyniki tego badania wskazują na to, że to właśnie Schwimmera w roli Rossa oglądaliśmy w Przyjaciołach najwięcej.

Dokładne wyniki wspomnianego wyżej badania zobaczycie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA