publicystyka filmowa

Metástasis, czyli mętne kryształki zalewają rynek

Autor: Miłosz Drewniak
opublikowano

METASTASIS spa

Stało się. Latino-remake Breaking Bad wchodzi na małe ekrany mieszkańców Kolumbii już w lipcu. W trosce o zdrowie tychże serialowych pożeraczy, stacja Unimas będzie wypuszczać po jednym odcinku dziennie, tak jak dzieje się to w przypadku tasiemcowatych telenowel, które władają wyobraźnią zacnych Południowców. W rezultacie, jak donosi Indiwire, po trzech miesiącach będzie po wszystkim.

My, Europejczycy, to jednak mamy tę zajebiście silną psychikę…  

Ale na bok nieeleganckie, ksenofobiczne żarty! Na swoją obronę mam jedynie to, że zobaczyłem dzisiaj ponad sześciominutowy trailer Metastasis i zapałałem niechęcią do ludzi zza oceanu, którzy wymyślili, że zgwałcą analnie jeden z najlepszych seriali w historii telewizji.

o-UNIVISION-BREAKING-BAD-METASTASIS-facebook

Przejdźmy jednak do konkretów.

Bohaterem Metastasis jest Walter Blanco (Diego Trujillo) i… co tu dużo gadać – jest tym gościem, w którego w Breaking Bad wcielił się Bryan Cranston, czyli latynoskim Walterem Whitem. Walterro dowiaduje się, że ma raka itd. Znacie to. Żeby zarobić pieniądze dla rodziny, którą niedługo opuści (czyli dla żony Cielo Blanco i syna Waltera Blanco Juniora, w tych rolach kolejno Sandra Reyes i Diego Garzon), gotuje metę z byłym uczniem – Jose Miguelem „yo, puta!” Rosasem (Roberto Urbina). Po piętach będzie im deptał szwagier Waltera – Henry Navarro (Julian Arango), który pracuje w wydziale antynarkotykowym. Akcja zostaje przeniesiona z Albuquerque do Bogoty, a wóz campingowy zostaje zamieniony na szkolny autobus. Oprócz kilku podobnych niuansików, Metastasis będzie po prostu bezmyślną kopią Breaking Bad.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeden z portali filmowych, lubujący się w prima aprilisowych żartach, nie wykracze i żaden kaleki Przerzut nigdy nie dojdzie do skutku…

No cóż. Rzućcie okiem na zwiastun serialu, który już teraz smakuje jak „ciepła cola z supermarketu”, używając metafory samego Heisenberga.

Skoro już mowa o wariacjach Breaking Bad, dla obniżenia poziomu żenady zaproponuję Wam jeszcze kilka, tym razem jajcarskich odsłon serialu (bo zakładam, że Metastasis będzie niezamierzoną parodią):

Joking Bad – historia Jimmy’ego Fallona, komika, który sprzedaje żarty za plecami współpracowników.

Making Good – bandzior Walter Black dowiaduje się, że ma raka i postanawia zmienić swoje życie…

Breakin Badd – Walt i Jesse pozbywają się niewygodnych świadków. Filmik w reżyserii Chrisa Mossa.

Mam nadzieję, że odpoczęliście po zwiastunie Metastasis 🙂

Ostatnio dodane