search
REKLAMA
News

Mark Hamill na planie STAR WARS doznał kontuzji oka. Sam do niej doprowadził

Mark Hamill opowiedział historię zza kulis.

Łukasz Budnik

23 sierpnia 2023

REKLAMA

Jedną z najsłynniejszych scen w oryginalnych Star Wars jest ta, w której Luke, Han, Leia i Chewbacca wpadają do zgniatarki śmieci na Gwieździe Śmierci. Nim zostają uratowani przez C-3PO i R2D2, Luke zostaje przyduszony i wciągnięty pod wodę przez zamieszkujące tam stworzenie. Podczas realizacji tej sceny, wcielający się w Luke’a Mark Hamill doznał niewielkiego urazu. 

Aktor kilka lat temu odpowiedział na pytanie fana na temat tego, czy wstrzymując oddech doprowadził do pęknięcia naczynka w oku. Hamill odpisał:

Specjalnie doprowadziłem do tego, żeby mieć czerwoną twarz i wyglądać jak duszony. Spowodowało to, że naczynko w moim oku pękło. Potem musieli kręcić tak, żeby to ukryć. George powiedział mi, że najpierw mogłem go spytać, bo przy czerwonym świetle i filtrach i tak nie zrobiłoby to żadnej różnicy.

Scenę przypomnicie sobie poniżej:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA